Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin 100. yıl hedefi dünya birinciliği

28 Mayıs, 2013 | 11:31

THY'nin 100. yıl hedefi dünya birinciliği THY Genel Müdürü Kotil: “Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023’te dünyanın en iyi havayolu şirketi olmak”

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, hedeflerinin, Cumhuriyetin 100. yıldönümü olan 2023’te dünyanın en iyi havayolu şirketi durumuna gelmek olduğunu bildirdi.

“Gulf Business” adlı dergide yer alan habere göre Kotil, dünyanın en güçlü ağına sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Kotil, “THY’nin genel müdürü olduğum ilk günden bu yana vizyonum, THY’yi her bakımdan en iyi havayolu şirketi haline getirmekti. 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023’te bu hedefimize ulaşmayı umuyoruz” ifadesini kullandı.

Artan yakıt fiyatları, durgun Avrupa ekonomisi ve en önemlisi tırmanan rekabet düşünüldüğünde bu hedefin kolay olmadığını söyleyen uzmanların aksine, “Biz kendimizle yarışıyoruz, başkalarıyla değil. Eğer yolculara daha ucuz ve daha iyi hizmet sunarsak, bizi seçeceklerdir” diyen Kotil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim büyüme hedefimiz, maliyetlerimizi keserken, koltuk sayısı ve filoyu güçlendirmek. Son birkaç yıldır maliyetlerimizi sabit tuttuk. İlk olarak da işçilik ücretlerimizi yüksek tutmadık ve verilmliliği artırmak için en son teknolojiyi kullandık. Biz stratejimizi, en kötü senaryoyu düşünerek belirliyoruz. Her zaman bu stratejiyi uyguladğımız için bir problemle karşılaşmayacağız.”

Haberde, artan filo ve alanlarıyla, Star Allience üyesi olan THY’nin yolcu sayısını ve gelirini önemli oranda artırdığı vurgulandı.

Öte yandan, THY’nin, 2012’de bir önceki yıl taşıdığı yolcu sayısını yüzde 20 artırarak 39 milyon yolcu taşıdığı ve bu sayıyı daha da artırarak bu yıl 46 milyona, 2020’ye gelindiğinde ise 90 milyona ulaştırmayı, şu an 1000 olan uçuş sayısını da 2000’e çıkarmayı hedeflediği kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa ekonomisi, Star Allience, Temel Kotil, THY, THY Genel Müdürü Kotil, THY Haberleri, THY Hedefi, THY Temel Kotil, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları