Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Havana Uçuşlarına Başladı

20 Aralık, 2016 | 21:13

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul ile Havana arası direkt uçuşlarına bugün itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul ile Havana arası direkt uçuşlarına bugün itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları (THY), Küba’nın başkenti Havana seferlerine 20 Aralık itibariyle başladı. Haftada 3 frekans olarak gerçekleştirilecek uçuşlarla Türk vatandaşları artık Küba’ya çok daha kısa yoldan ulaşabilecek.

Küba THY’nin uçmaya başladığı 118’inci ülke olurken başkent Havana ise şirketin 294’üncü uçuş noktası oldu. THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan saat 02.10’da kalkan TK183 sefer sayılı yolcu uçağı 07.15’te Havana’ya indi. THY uçağı, Havana’da Türkiye’nin Küba Büyükelçisi Berris Ekinci tarafından karşılandı.

Küba Havana Turu İçin Geçerli Sebepler

Küba muhteşem renklerin, eski yapıların, duvarlardan sarkan elektrik kablolarının, sokakta asılı çamaşırların ve açık sokak kapılarının ülkesi. Son yıllarda giderek daha fazla turist çekmeye başlayan Küba hakkında bilinmeyen pek çok şey var. İşte Atlas Okyanusu ile Karayip Denizi arasındaki bu gizemli adada yapabilecekleriniz…

Devrim Meydanı: Her yıl 1 Mayıs ve 26 Temmuz’da kutlamaların yapıldığı Devrim Meydanı’nda büyük bir Jose Marti anıtı yer alıyor. Üzerinde ünlü Che Guevara figürü ve “Hasta la Victoria Siempre/Zafere kadar daima” yazısının yer aldığı İçişleri Bakanlığı binası da meydanda bulunuyor. Burada ayrıca Oldtimerları yakından görme imkânınız da oluyor.

Oldtimer ile tura çıkın: 1950’li yıllara ait otomobiller Küba deyince akla ilk gelen görüntünün içinde yer alıyor. Bu otomobillerle tura çıkabilirsiniz. Örneğin Havana’da iki saatlik tur ücreti 20 dolar civarında.

Havana eski kent: Havana’nın en renkli bölümlerinden biri de eski kent bölümü: Habana Vieja. Burada pek çok restoran, kafe ve müze yer alıyor. Ayrıca kent mimarisini de yakından görme imkânı buluyorsunuz.

Küba gecesi: Müzik ve dansı seviyorsanız bir gece Küba müziği ve dansları eşliğinde bir kabare izlemeden dönmeyin. Tropicana Havana ya da Havana’nın en lüks otellerinden Nacional de Cuba Oteli’ndeki kabare seçenekler arasında.

Che Guevara Anıt Mezarı: Küba Devrimi’nin en önemli isimlerinden Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da infaz edildi. Guevara’nın naaşı 1997 yılında bulunarak Küba’ya getirildi ve bir törenle Santa Clara’daki anıt mezara defnedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Küba, THY,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları