Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY hastalanan yolcusuna sahip çıkacak

28 Şubat, 2013 | 15:06

THY hastalanan yolcusuna sahip çıkacak Türk Hava Yolları (THY), Barcelona-İstanbul-Dakar uçuşu sırasında ateşlenen 10 yaşındaki çocuk yolcunun ambulansla hastaneye götürülmesini talep eden ve ailenin ödeme imkanı olmadığı için tedavi ücretinin maaşından kesilmesini isteyen kabin amirinin örnek davranışını uygulama kararı aldı.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, çalışanlarının o davranışını şirket kuralı haline getireceklerini söyledi.

Anadolujet’in aile şirketleri ve KOBİ’lere yönelik Antalya’da düzenlediği Türkiye Uçuyor Buluşması adlı toplantının açılışında konuşan Temel Kotil, dünya havacılığının yıllık yolcu ve kargo getirisinin 636 milyar olduğunu, THY’nin bu paradan bu yıl 9,7 milyar dolar pay alacağını söyledi. Kotil, 2013 hedeflerinin 46 milyon yolcu olduğunu ifade etti. Yurt içi ve dışında 221 noktaya uçan THY’nin bu alanda dünya dördüncü olduğuna işaret eden Kotil, “Önümüzde üç Amerikan şirketi var. Amerikan şirketleri içeride uçuyor. ABD kendisi çok büyük pazar. Yurt dışına geldiğimizde bugün itibariyle 184 noktaya uçuyoruz.” dedi. Kotil şöyle konuştu: “Türkiye’nin bir havayolu ABD iç pazarını bir tarafa bırakırsak dünyada en büyük uluslararası networkü kurabiliyor. Para kazanarak kurabiliyor. Bu çok önemli.” Kotil, THY’nin bazı Avrupa ülkelerine Avrupalı havayolu şirketlerinden daha çok uçtuğunu da sözlerine ekledi.

ÖRNEK HİKAYE

THY Genel Müdürü Kotil, kendisini dinleyenlerle başlarından geçen gerçek bir hikayeyi paylaştı. Barcelona-İstanbul, İstanbul-Dakar uçuşu ailesiyle birlikte Bangladeş’e giden 10 yaşındaki bir yolcularının ateşlendiğini anlatan Kotil, hikayeyi şöyle aktardı: “4 saatlik uçuşta kabindeki arkadaşlar ateşi düşüremiyor. Aile İstanbul’a geliyor. Kabin amiri aileye çocuğu hastaneye götürmelerini söylüyor. ‘Paramız yok’ cevabını alıyor. (Prensibimizde yok ama bundan sonra olacak. Hastalanan yolcumuz parası yoksa da ona bakalım prensibimiz yok). Bunun üzerine kabin amirimiz beyaz bir kağıt alıyor. Yerdeki arkadaşları çağırıyor ve el yazısıyla yazıyor: Ambulans çağırıp bu çocuğu doktora götürüyorsunuz. THY parasını vermezse benim maaşımdan kesiyorsunuz.” Hikayeyi öğrendikten bu çalışanlarını çağırıp davranışının nedenini sorduklarında, 5 yaşında bir çocuğu olduğunu ve onu düşünürek böyle hareket ettiğini öğrendiklerini aktaran Kotil, “Şimdi biz onu kural haline getireceğiz. THY çalışanı bunu yaptıktan sonra biz malımızı herkese satarız. Farkımız bu.” diye konuştu.

TÜRKİYE KÖPRÜ ÜLKE OLACAK

Türkiye’yi dünya havacılığında köprü ülke yapmak istediklerine değinen Kotil, şunları söyledi: “İstanbul’a 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yapılıyor. Bu dolacak Allah’ın izniyle. Neyimiz varsa kullanıyoruz. Beyaz kağıda maaşımdan kesin de yazıyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona İstanbul uçuşu, Kotil, Temel Kotil, THY, THY Haberleri, THY Temel Kotil, Thy Uçakları, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları