Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Genel Müdürü, ” Tablet Çözüm Değil”

29 Mart, 2017 | 09:33
THY Amerika Uçuşları

THY Amerika Uçuşları

 

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, ABD ve İngiltere’ye Uçuşlarda Yolcuların Sadece Tabletlerinin Saklanması Çözüm Olmayacağını ve Diğer Elektronik Cihazlarında Uçak da Özel Bir Bölümde Saklanabileceğini Belirtti

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi açıklamasında, ABD ve İngiltere’nin uçaklarda cep telefonu dışındaki elektronik cihazların bagajda taşınmasına ilişkin kararını, Eski Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak hayretle karşıladığını dile getirdi, ” Eyvahlar olsun, diyorum. Güvenliğin ve emniyetin, ticarete  alet edildiği bu kararı, büyük bir üzüntüyle karşılıyorum.” diye konuştu.


 

THY’nin sürekli büyüyen uçuşlarını artıran bir havayolu şirketi olduğunu anlatan Bilal Ekşi, söz konusu karara İstanbul Atatürk Havalimanı’nın dahil edilmesinin kendilerine büyük bir sürpriz olduğunu ifade etti. Bilal Ekşi ayrıca, ABD’ye yapılan seferlerin Amerika Transportation Security Administration (TSA) tarafından sürekli olarak denetlendiğini anlatarak, şunları açıkladı;

 

” Orada özel güvenlik hizmeti veriliyor. Özel güvenlik hizmeti veren firma da, ajans tarafından akredite olmuş bir ajans. Dolayısıyla uçağa giren tüm personel ve yolcuların üzerileri ile eşyaları özel güvenlik tarafından aranıyor. Uçağa erişim, bu özel güvenlik şirketinin kontrolünde yapılıyor. Bu kadar güvenlik önlemi alınmışken, bu da geçtiğimiz aylarda, Amerikan (TSA) tarafından yapılan denetimde  herhangi bir problem bulunmamışken açıklanan bu listede İstanbul’un yer alması, bizi hayretler içinden bıraktı. Bu karardan hızlı bir şekilde  geri dönüleceğini inanıyoruz. Çünkü havacılıkta ki güvenlik ve emniyetin, başka hiçbir şeyle karıştırılmaması ve başka ticari konulara alet edilmemesi gerekiyor. Bunun alet edildiğine dair şahsen eski bir Sivil Havacılık Genel Müdürü olarak  büyük kaygılarım var. Bundan üzüntü duyuyorum.” dedi.

 

THY’nin söz konusu karara karşı yolcuların konforlarının sağlanmasına ilişkin çalışmalar yaptığını anlatan Bilal Ekşi, “yolcuların kendi özel bilgisayarlarını, tablet ve diğer elektronik cihazlarını uçağa biniş anına kadar kullanabileceklerini, uçağa biniş aşamasında, yolcuların söz konusu elektronik cihazlarının bir personel tarafından yolcunun gözü önünde teslim alınarak, köpüklü bir muhafazaya sarılarak kırılmayacak özel bir bagaja yerleştirileceğine işaret ederek, özel olarak taşınacak bu bagajların, imza ya da yolcuların eşyalarının teslim alındığına dair verilen etiketler karşılığında yolculara teslim edileceğini, yolcuların eşyalarının kesinlikle zarar görmeyeceğini veya kaybolmayacağını garanti ettiklerini belirtti.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Bilal Ekşi, THY Genel Müdürü, Türk Hava Yolları,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları