Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Genel Müdürü Temel Kotil: Havacılık sektöründe kriz bitti

16 Ekim, 2010 | 12:21

Avrupa Havacılık Birliği’nin İngiltere’nin başkenti Londra’daki toplantısına katılan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, içinde bulunduğumuz yılın 2009 ve 2008 yılına göre çok daha iyi geçtiğini söyledi.

Londra’da toplantının yapıldığı Hilton Oteli’nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Temel Kotil, THY’nin çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Küresel kriz nedeniyle 2008 ve 2009 yıllarının iç açıcı olmadığını belirten Kotil, ancak 2010 ve 2011 yıllarının çok daha iyi geçtiğini söyledi. Avrupa Havacılık Birliği’nin Londra’daki toplantısında dünya havacılık sektörünün sorunlarını ve hedeflerini konuştuklarını dile getiren Temel Kotil, “Toplantıda bize Avrupa havayolu şirketlerinin yıllık raporu dağıtıldı. Diğer havayollarından bahsetmek istemiyorum ama bizimki çok iyiydi.” dedi.

2010 yılına ilişkin ön görülerini aktaran Kotil, “Talepler artık geri gelmiş oldu. Birinci çeyrek çok iyiydi. İkinci çeyrekte biraz duraksama var ama 2008 ve 2009 krizi havacılık sektörü için bitti. Havacılığın ağırlık merkezi doğuya kayıyor.” diye konuştu.

Dünyaca ünlü takımlara sponsor olarak THY’nin büyük bir havayolu şirketi olduğunu gösterdiklerini söyleyen Kotil, önümüzdeki günlerde THY reklamının BBC ve CNN gibi dünyanın büyük kanallarında gösterileceğini de kaydetti. Sponsorluk etkisinin 2010 yılında zirveye çıktığını söyleyen Kotil, sadece futbol takımlarına değil basketbol gibi farklı spor dallarında faaliyet gösteren takımlara da sponsor olduklarını hatırlattı.

2011 yılını operasyonda ve uçuşta mükemmelliğe ulaşım yılı olarak belirlediklerini ve böyle bir hedef koyduklarını anlatan Temel Kotil, “2011 yılında günde bin uçuş hedefimiz var. Ama biz bu hedefi 2 bine çıkarmayı hedefliyoruz. En büyük havayolu şirketleri de zaten günde 2 bin sefer düzenliyor. Biz de bu hedefe ulaşmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu arada THY’nin yeni uzun menzilli uçaklar aldığını da aktaran THY Genel Müdürü, Washington gibi uzak noktalara yeni seferler koyacaklarını ifade etti. Kotil, THY’nin 20 uçaklık filosunu da 40’a çıkaracaklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Temel Kotil, Temel Kotil Kİmdir, THY Genel Müdürü Kotil, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY Temel Kotil, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları Temel Kotil,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları