Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Genel Müdürü Ekşi: 2018 rekorların yılı olacak

26 Nisan, 2018 | 14:18

Bilal Ekşi: 2018 rekorların yılı olacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, faaliyet karında 2017’de son 8 yılın rekorunu kırdıklarını, yolcu sayısını % 9 arttırdıklarını belirterek, “2018’de bu artışın iki haneye çıkacağını biliyoruz. Şu anda % 11-12’lik bir büyüme öngörüyoruz. 2018 yılı rekorların yılı olacak” ifadelerini kullandı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, faaliyet karında 2017’de son 8 yılın rekorunu kırdıklarını, yolcu sayısını yüzde 9 arttırdıklarını hatırlatarak, “2018 yılında bu artışın iki haneye çıkacağını biliyoruz. Şuanda yüzde 11-12’lik bir büyüme öngörüyoruz. İnşallah 2018 yılı rekorların yılı olacak” dedi.

Bilal Ekşi, 24 Haziran’daki seçimlerde oy kullanma süreçlerini kolaylaştırmak adına biletleri ücretsiz değiştirme kararı aldıklarını belirtti.

Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda devam ediyor. Fuarın ana sponsoru olan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Eurasia Airshow Fuarı’nın Türk ve uluslararası havacılığı bir araya getiren önemli bir fuar olduğunu belirtti.

Türk sivil havacılığının ve havacılık sektörünün hangi aşama geldiğini gösteren bir fuar olduğunu belirten Ekşi, “Fuar çok başarılı geçecek, 60’ın üzerinde ülke katılım gösterdi. Türkiye’nin de ilerleyen yıllarda ülkemizin en önemli fuarlarından birisi olacak” dedi.

“Büyüme hedefi % 11-12”

THY’nin tüm ailesiyle fuarda yerini aldığını dile getiren Genel Müdür Bilal Ekşi, “THY’nin kendisi, ortaklıkları, üretim firması, bakım firması, transfer firmamız, teknik servisimiz burada.THY tüm renkleriyle bu fuarda yer alıyor” ifadelerine yer verdi.

THY’nin yakın zamanda sadece 2016 yılında kısa süreli bir çalkantı yaşadığını hatırlatan Ekşi, “2017 yılında biz rekor kırdık. Son 8 yılın rekorunu kırdık faaliyet karında. Yolcu sayımızı yüzde 9 arttırdık. 2018 yılında bu artışın iki haneye çıkacağını biliyoruz. Şuanda yüzde 11-12’lik bir büyüme öngörüyoruz. Rezervasyonlar oldukça güzel görünüyor. İnşallah 2018 yılı rekorların yılı olacak” şeklinde konuştu.

“Yeni Havalimanı THY’nin daha da büyümesini sağlayacak”

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim’de açılacağını söyleyen Bilal Ekşi, “THY dört gözle buranın açılmasını bekliyor. Şu andaki Atatürk Havalimanı bize çok büyük hizmetlerde bulundu. Yeni Havalimanı 5 pisti ve 200 milyon yolcu kapasitesiyle Türk sivil havacılığının önünü açacaktır. THY’nin de daha fazla büyümesini sağlayacaktır. Büyük heyecanla açılışı bekliyoruz” yorumunda bulundu.

Seçimde yolculara kolaylık

Genel Müdür Ekşi, THY’nin, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli seçiminin 24 Haziran’da yapılmasının planlanmasının ardından Türk vatandaşı olan yolcuların oy kullanma süreçlerini kolaylaştırmak adına biletlerdeki değişiklik koşullarında bazı düzenlemelere gidilmesi ile ilgili ise, “Türkiye’yi ilgilendiren ve halkımızın menfaatine olan konularda hemen düzenleme yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen başvurular üzerine biletlerini ücretsiz değiştirme için karar aldık. Halkımızın herhangi bir sıkıntıda kalmadan oyunu kullanabilmesi gerekiyor. THY de kendi üzerine düşen görevi zamanında yerine getirmiş oldu.” şeklinde ifadeler kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
24 Haziran Seçimleri, Antalya Uluslararası Havalimanı, Bilal Ekşi, Eurasia Airshow, THY, Türk Hava Yolları Genel Müdürü, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları