Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY dünyanın en kuzeyine uçacak!

29 Mayıs, 2018 | 10:16

THY dünyanın en kuzeyine uçacak!

Türk Hava Yolları yaptığı sürpriz açıklamayla dünyanın en kuzeyinde yer alan Finlandiya’nın Rovaniemi şehrine uçma kararı aldığını duyurdu.

THY yaptığı sürpriz açıklamayla Kuzey Kutbuna uçacağını duyurdu. Türk Hava Yolları, dünyanın en kuzeyinde yer alan Finlandiya’nın Rovaniemi şehrine uçma kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan Türk Hava Yolları, pazar koşullarına bağlı olarak Rovaniemi uçacağını açıkladı. Rovaniemi şehrine yapılacak sefer detaylarının ise daha sonra paylaşılacağı açıklandı.

Açıklamada Kuzey Kutbu da yer alıyor

THY yaptığı açıklamada ayrıca, “Ortaklığımızca, pazar koşullarına bağlı olarak, Gambiya’nın başkenti Banjul’a tarifeli seferler başlatılmasına karar verilmiştir” denildi.

Kuzey Kutup Dairesi’nin 6 kilometre güneyinde bulunan Rovaniemi kenti Laponya bölgesinin merkezi olması dışında, turizm konusunda şehrin ekonomisinde oldukça önemli rol oynamakta. Rovaniemi aynı zamanda Laponya Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmakta.

Rovaniemi aynı zamanda Alanya ile kardeş şehir olarak biliniyor.

Finlandiya’nın yıllık yolcu kapasitesi açısından 4. büyük havalimanına ev sahipliği yapan Rovaniemi, aynı zamanda bir Noel şehir olarak da biliyor. Şehirde Noel Baba Köyü ve Santa Park gibi turistik alanlar da yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Banjul, Finlandiya, kuzey kutbu, Laponya, rovaniemi, Santa Park, THY,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları