Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, dolulukta tarihinin en iyi oranını yakaladı!

10 Nisan, 2018 | 18:30

THY, dolulukta tarihinin en iyi oranını yakaladı!

Türk Hava Yolları tarihinin en yüksek doluluk oranına ulaştı. THY 2018 yılının ilk çeyreğinde % 80,5 ile bu oranını yakalayarak büyük bir başarıya imza attı.

Türk Hava Yolları tarihinin en yüksek doluluk oranına ulaştı. THY 2018 yılının ilk çeyreğinde % 80,5 ile bu oranını yakalayarak büyük bir başarıya imza attı.

Yolcu artışlarının çift haneleri gördüğü 2018 yılının ocak ve şubat aylarının ardından mart ayında da taşınan yolcu sayısı senelik bazda % 24 artış gösterdi ve 6 milyona çıktı. Bu yu yolcu artışı, % 82 ile son 5 senenin en yüksek mart ayı doluluk oranına ulaşılmasını sağladı.

Kapasitenin % 13 arttığı bu yılın mart ayında toplam doluluk geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre 6 puan artış gösterdi. Dış Hat doluluk yaklaşık 6 puanlık bir yükselmeyle % 81,7 olarak gerçekleşirken, İç Hatlarda ise % 84 gibi yüksek bir oranı yakaladı.

Geçtiğimiz senenin Temmuz ayında başlayan talepteki çift haneli hızlı büyüme % 22 artış ile 2018’in mart ayında da hız kesmeden devam etti.

Dıştan dışa transfer yolcu, yani transit yolcu dahil edilmediğinde yurt dışı yolcu sayısındaki % 28’lik artış Türkiye’ye ilginin artmaya devam ettiğinin önemli göstergesi niteliğinde.

THY, dolulukta tarihinin en iyi oranını yakaladı!

Mart ayında taşınan kargo ve posta hacmi de 2017’nin aynı dönemine göre % 29 artış gösterdi. Kargodaki büyümeye % 49 ile Kuzey Amerika, % 42 ile Orta Doğu, % 38 ile Afrika ve % 32 ile de Avrupa katkı yaptı.

Martta geçen senenin aynı dönemine göre tüm bölgelerde yolcu doluluk oranı da artıştaydı. Bu artışlar Kuzey Amerika’da 12, Orta ve Güney Amerika’da 10 puan, Afrika’da 10 ve Avrupa’da 5 puan olarak gerçekleşti.

2018’in ilk çeyreğinde trafik sonuçları değerlendirmesi

2018 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre talepte % 25’lik bir artış sağlanıp, yolcu sayısı da bununla birlikte % 29 artarak 17 milyona çıktı.

Toplam yolcu doluluk oranı 2018 Ocak-Mart döneminde 6,5 puanlık yükselme ile % 80,5 olurken, THY en yüksek ilk çeyrek doluluk oranına ulaşmış oldu.

Yurt dışı yolcu doluluğu 7 puan yükselerek % 80 seviyelerine, yurt içi yolcu doluluğu da 4 puan artarak % 85 noktasına ulaştı. Bu oranlar ile yurt dışı uçuşlarda son 5 senenin en yüksek, yurt içi uçuşlarda ise THY tarihinin en yüksek yolcu doluluk oranlarına ulaşıldı.

2018’in mart ayındaki kargo ve posta hacmindeki güçlü artış ile birlikte yılın ilk çeyreğinde toplam taşınan kargo ve posta geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre % 38 artarak 312 bin tona ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2018 yılının ilk çeyreği, Doluluk oranı, Toplam yolcu doluluk oranı, Trafik sonuçları, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları