Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin dış hatlardaki yolcu sayısında yüzde 34 artış

15 Şubat, 2013 | 13:57

THY'nin dış hatlardaki yolcu sayısında yüzde 34 artış Türk Hava Yolları’nın (THY) Ocak ayında dış hatlardaki yolcu sayısı yüzde 34 arttı. Yeni yılın ilk ayında toplam yolcu sayısı yüzde 23 artışla 3,2 milyona ulaştı.

Geçtiğimiz yıl hedeflediği yolcu sayısını aşarak 39 milyon yolcu taşıyan THY, 2013 yılına hızlı başladı. Geçen yıl Ocak ayında 2,6 milyon olan toplam yolcu sayısı, bu yıl yüzde 23 artışla 3,2 milyona ulaştı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 9, dış hatlarda yüzde 34 oranında gerçekleşti.

Dış hatlarda business ve comfort class yüzde 22 olurken dıştan dışa transfer yolcu sayısı da yüzde 42 artış gösterdi.

Yolcu doluluk oranı geçen yılın aynı dönemine göre 3,3 puan artışla yüzde 75,9 olarak gerçekleşti. Toplam arz edilen koltuk kilometre geçtiğimiz yıl Ocak ayında 6,8 milyar iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 24 artarak 8,4 milyara ulaştı. Arz edilen koltuk kilometre artışı iç hat uçuşlarda yüzde 10, dış hat uçuşlarda yüzde 26 oldu. Kargo-posta taşınmasında ise Ocak 2012 döneminde 29,210 ton iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 21,8 artışla 35,568 tona yükseldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
THY, THY dış hatlar, THY dış hatlar yolcu, THY dış hatlar yolcu sayısı, THY Haberleri, THY yolcu, Turizm, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları