Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin dış hatlardaki yolcu sayısında yüzde 34 artış

15 Şubat, 2013 | 13:57

THY'nin dış hatlardaki yolcu sayısında yüzde 34 artış Türk Hava Yolları’nın (THY) Ocak ayında dış hatlardaki yolcu sayısı yüzde 34 arttı. Yeni yılın ilk ayında toplam yolcu sayısı yüzde 23 artışla 3,2 milyona ulaştı.

Geçtiğimiz yıl hedeflediği yolcu sayısını aşarak 39 milyon yolcu taşıyan THY, 2013 yılına hızlı başladı. Geçen yıl Ocak ayında 2,6 milyon olan toplam yolcu sayısı, bu yıl yüzde 23 artışla 3,2 milyona ulaştı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 9, dış hatlarda yüzde 34 oranında gerçekleşti.

Dış hatlarda business ve comfort class yüzde 22 olurken dıştan dışa transfer yolcu sayısı da yüzde 42 artış gösterdi.

Yolcu doluluk oranı geçen yılın aynı dönemine göre 3,3 puan artışla yüzde 75,9 olarak gerçekleşti. Toplam arz edilen koltuk kilometre geçtiğimiz yıl Ocak ayında 6,8 milyar iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 24 artarak 8,4 milyara ulaştı. Arz edilen koltuk kilometre artışı iç hat uçuşlarda yüzde 10, dış hat uçuşlarda yüzde 26 oldu. Kargo-posta taşınmasında ise Ocak 2012 döneminde 29,210 ton iken, bu yılın aynı döneminde yüzde 21,8 artışla 35,568 tona yükseldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
THY, THY dış hatlar, THY dış hatlar yolcu, THY dış hatlar yolcu sayısı, THY Haberleri, THY yolcu, Turizm, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları