Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY, “Direkt Turizm Hamlesi” ile 1 milyon yeni yolcu taşıyacak!

11 Ekim, 2018 | 11:16

THY, “Direkt Turizm Hamlesi” ile 1 milyon yeni yolcu taşıyacak!

THY, “Direkt Turizm Hamlesi” ile 1 milyon yeni yolcu taşıyacak. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferin yapılacağı “Direkt Turizm Hamlesi” ile Türk turizmine yaklaşık senelik 1 milyon yeni ve nitelikli yolcunun geleceğini açıkladı.

Gelecek yıldan itibaren Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından yurt dışında 11 ülkedeki 34 noktaya toplam 67 frekans ile tarifeli sefer düzenlenmesini kapsayan “Direkt Turizm Hamlesi” protokolünün imza töreni gerçekleştirildi.

Türk havacılığında yeni hamleleri yapabilecek bir ortamın hazırladığını belirten THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un getirdiği yaklaşımla vizyonlarını şekillendirdiklerini, yeni direkt hatlarla turizmin gelişmesine katkıda bulunmak için harekete geçtiklerini ve bu çerçevede aldıkları kararları anlattı.

THY, “Direkt Turizm Hamlesi” ile 1 milyon yeni yolcu taşıyacak!

THY Yönetim Kurulu üyesi İlker Aycı, “Şu andan itibaren, 2019 yaz tarifesiyle beraber 13 hattı devreye alacağız. Bu hatlarla beraber 67 tane frekans artışı yapmış olacağız. 13 yeni destinasyon, 67 frekans. Bunun bir özelliği daha var. Özellikle burada kırmızı kuyruk, yani THY’nin business class uçaklarıyla daha nitelikli ziyaretçiyi ülkeye çekmeye çalışacağız.

Bu da Türkiye turizminin geleceği açısından, nitelikli turistin gelmesi, kişi başına harcamaların arttırılması, özellikle Sayın Bakanın kendisinin de sıkı sık bize öneride bulunduğu golf turizminin Türkiye’de özellikle Antalya merkezli, muhteşem resortlarımız Antalya’da. Hakikaten muhteşem golf sahalarımız var. THY olarak, Antalya Açık Gol Turnuvasıyla büyük bir destek veriyoruz.

Şimdi de özellikle İngiltere’den hat sayısını artırmak suretiyle, ‘business class’ uçaklar koymak suretiyle Antalya’ya direkt olarak, golf turizminin getirilmesi ve bu ziyaretçilerin sayısının daha da artırılması için mücadele edeceğiz. Belki ileride ürünlerimiz sadece uçmakla beraber sınırlı kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

1 milyon yeni yolcu

“Direkt turizm hamlesi son derece anlamlı, yerinde ve THY ailesinin ve bilançosunun ihtiyacının karşılanması açısından da doğru bir hedefe yürüyüş olduğunu ifade etmek istiyorum.” cümlelereni kuran İlker Aycı, “Elbette özellikle yaz tarifesinde Antalya Havalimanı’ndan yurt dışında 13 destinasyona 50 frekans uçacağız. Yeni frekans ve destinasyonla mevcutlara ilave olarak söylüyorum.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5 frekans, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan da 5 destinasyona 9 frekans uçacağız. Dalaman Havalimanı’ndan ise 2 destinasyona 3 frekans uçmak suretiyle toplam haftalık 67 frekansı icra etmeyi planlıyoruz. Bu yeni hatlar sayesinde de hedefimiz yaklaşık 950 bin ile bir milyon arası yeni yolcu taşıyacağımızı öngörüyoruz. Yani bu açtığımız hatlar, Türk turizmine yaklaşık senelik 1 milyon yeni ve nitelikli yolcu hediye edecek” dedi.

34 noktaya 67 sefer

THY’nin 2019 yılı planlaması çerçevesinde, Antalya Havalimanı’ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı’ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferin icrası planlanıyor.

Bu kapsamda haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler ise İngiltere (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbaycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4) şeklinde açıklandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Bodrum, Dalaman, Direkt Turizm Hamlesi, İlker Aycı, İzmir, Milas Bodrum Havalimanı, THY, THY Yönetim Kurulu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları