Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin direkt seferleri Maldivler’e ilgiyi artırdı

03 Kasım, 2014 | 13:10

Türk Hava Yolları’nın Kasım 2012 itibaren direkt seferlere başladığı Maldivler’e Türk turistlerin ilgisi arttı.

Hint Okyanusu’nda 1200 mercan adasından oluşan Maldivler‘de, THY’nin direkt uçmaya başlamasıyla 2007’de 2.500 civarında olan Türk turist sayısı 2013 sonunda 10 bine yaklaştı. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği Maldiv adaları, dalış turları ile de biliniyor.

Maldiv Turizm bakanlığının verdiği bilgilere göre; ülkeye giden Türk Turist sayısı 2007’de 2500 civarında iken 2013 sonunda 9 binin üzerine çıktı. THY uçuşlarının katalizör olduğunu hatırlatan Bakanlık yetkilileri, Türkiye ile birlikte, İstanbul üzerinden gelen Ortadoğu ve Doğu Avrupalı turist sayısının da arttığını belirtiyor.

maldivler-balayi

Özellikle balayı çiftleri Hint Okyanusu’nda sayıları 1200’ü aşan irili ufaklı mercan adasından oluşan Maldivler’in başkenti Male’yi tercih ediyor. Turkuaz renkli lagünleri, kıyıları boyunca uzanan mercan resifleri, bembeyaz kumlarla kaplı plajları ve dinlendirici atmosferiyle balayı çiftlerinin ilk tercihi…

Maldivler Balayı Turları İçin Tıklayın

Sualtı meraklıları için inanılmaz güzellikte detaylar içeren dalış bölgelerinde, baraküda sürüleri, resif köpekbalıkları, anemonlar, siyah ve kırmızı mercanlar arasında keyifli bir yolculuk sizi bekliyor. Dalış turlarını sevenler, Maldivler’de kafanızı suyun altına soktuğunuzda mavi çizgili kapanlevrek, izkarmoz ve trevali balığı sürülerini çıplak gözle görebilme imkanınız bulunuyor.

Tüplü ve şnorkelli dalış tutkunları için geniş seçenekler sunan Maldivler’de su altı kadar su üstünde bulacağınız güzellikleri de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Yıllardır dünya turizminin cazibe merkezi olan adalar topluluğu, gerek muhteşem okyanusu, gerekse de harika doğası ile kendine hayran bırakıyor.

Harika kumsalları ve tropikal bitki örtüsüyle ziyaretçilerinin tüm doğal güzelliklerini yaşadığı Maldivler Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maldiv Adaları, Maldiv Adaları Balayı, Maldiv Adaları dalış, Maldiv adaları THY, maldiv video, maldiv videoları, Maldivler, Maldivler Balayı, Maldivler Balayı Turları, Maldivler dalış, maldivler dalış turları, Maldivler dalış turu, maldivler video, THY, THY Maldivler, thy maldivler video, thy video, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları maldiv adaları, Türk Hava Yolları maldivler, türk hava yolları video,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları