Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY Çin malı uçak alacak

03 Temmuz, 2009 | 14:51

Jet Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY’nin, Çin yapımı 60-70 kişilik jet uçaklardan alabileceğini açıkladı.

Çin Devlet Televizyonuna açıklamalarda bulunan Karlıtekin, Çinli uçak yapım şirketlerinden üst düzey yöneticilerle tanıştırıldıklarını belirterek “Çin’in yaptığı yeni uçaklarla ilgili görüşmelerde bulunduk. Bize önerilen uçaklar 60, 70 koltuklu jet uçaklar. Bu konuda yapılan önerileri hem THY’nin iş modeline hem de Türkiye pazarına uygunluğu yönünden değerlendireceğiz. Ziyaretler sırasında en somut bağlantımız bu konu oldu” dedi.

Her iki ülke arasında hali hazırda kurulmuş bir dizi bağlantı olmasına karşın, bunu yeterli görmediklerini ifade eden Karlıtekin “ Her iki ülke de, iş adamları da yatırımcılar da artık birbirini keşfetmeye başladı. Ancak bu keşfin henüz yeteri kadar olmadığını da vurgulamayım” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Candan Karlıtekin, Çin malı jet uçağı, THY, THY Çin malı uçak, Türk Hava Yolları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
24 Temmuz, 2009

SunExpres 6adet Boeing alirken THY
Cin ucaklari almasi? Müsteri kapa-
sitesini ve Türkiyeye gelen Turist
sayisnda düsmelere sebep olur.Avru-
pali uctugu ucak sirketini bilmeli?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 24th, 2009 at 14:13 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları