Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

CHP milletvekillerinden THY çalışanlarına destek

30 Mayıs, 2012 | 18:07

CHP milletvekilleri THY çalışanlarına destek verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ve İzmir Milletvekili Musa Çam, TBMM Genel Kurul’una, ceketlerinin içine giydikleri ”THY’de grev yasağına hayır” yazılı tişörtlerle girdi.

Meclis bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çam, Genel Kurul’da havacılık sektöründe grev yasağı getiren düzenlemenin görüşüleceğini hatırlattı.

Halen THY’de 14 bin çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme sürecinin yaşandığını, yasal prosedürün devam ettiğini dile getiren Çam, ”Bu süreç devam ederken, otoparklarla ilgili kanun teklifinin içerisine THY çalışanlarına grev yasağı getiren bir madde eklendi. THY’de 14 bin çalışana grev yasağı getirilmek isteniyor. Buna karşı CHP milletvekilleri olarak tepkimizi koyuyoruz. TBMM’de grev yasağı getiren düzenlemeye tepkimizi sürdüreceğiz” dedi.

CHP’li Çelebi de TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşmelerine devam edilecek kanun teklifini ”Çorba teklif” olarak niteleyerek, şunları söyledi:

”THY’de çalışanları ilgilendiren yasa, 1963 yılından bu yana yürürlükte. Böyle bir grev yasağı yoktu. İlk defa böyle bir yasak uygulamaya konulacak. 12 Eylül generallerinin de değiştirmeye cesaret edemediği bir yasal düzenleme bu. Bir yandan AKP ‘ileri demokrasi’ derken, sendikal örgütlenmenin önündeki engelleri kaldıracağız derken, ILO sözleşmelerine, Avrupa Sosyal Şartı’na aykırı bir düzenlemeyi dayatmayla getiriyor. Hava Yollarında çalışanlar ciddi bir huzursuzluk içinde. Psikolojileri bozulmuş durumda. Çalışanların büyük emek vererek büyüttükleri THY’de, bu milletvekilleri hangi yüzle uçağa binecekler, hizmet alacaklar, bunu hep beraber göreceğiz. Biz Meclis’te de uluslararası platformda da her türlü mücadeleyi vereceğiz. Sendikacı 2 arkadaş olarak dayanışmada bulunuyoruz. Tüm milletvekillerinin bizimle birlikte olacağına inanıyoruz.”
Çelebi, işin şovunda olmadıklarını dile getirerek, duyarlılık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Çelebi ve Çam, ”Direne direne kazanacağız” sloganı atarak, Genel Kurul Salonu’nun bulunduğu TBMM ana binasına girdiler.
Bu sırada BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü de ”bravo” diyerek eylemci vekillere destek verdi.

CHP’li Çam ve Çelebi, Meral Akşener’in başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu’na ”THY’de grev yasağına hayır” yazılı tişörtlerle girdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CHP, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, CHP milletvekilleri, grev, İzmir Milletvekili Musa Çam, THY, THY çalışanları, THY grev,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları