Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’den bedelsiz sermaye artırımı

20 Haziran, 2013 | 15:17

thy-sermaye-artirim Türk Hava Yolları (THY), kar payından bedelsiz sermaye artırımına ilişkin SPK başvurusunu iptal ettiğini duyurdu.

THY, sermayenin bedelsiz olarak iç kaynaklardan 180 milyon liralık artış ile 1 milyar 380 milyon liraya yükseltilmesine karar verildiğini bildirdi.

THY tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Kar payından Sermaye Artırımı” olarak başlatılmış süreç tanımlamasının ‘İç Kaynaklardan Sermaye Artırımı’ olarak düzeltilmesi amacıyla iptal edilmekte olduğu belirtilirken, yeni sürecin, ‘İç Kaynaklardan Sermaye Artırımı’ olarak başlatılacağı ve sürece ilişkin tüm adımların, bu iptal işlemini müteakip yeniden gönderileceği ifade edildi.

THY KAP’a gönderdiği ikinci açıklamada ise, sermayenin bedelsiz olarak iç kaynaklardan 180 milyon liralık artış ile 1 milyar 380 milyon liraya yükseltilmesine karar verildiğini duyurarak, şu açıklamalarda bulundu:

“Ortaklığımız Yönetim Kurulunca, kayıtlı sermaye tavanı 2 milyar lira olan Ortaklığımızın çıkarılmış sermayesinin bedelsiz olarak 180 milyon lira artış ile 1 milyar 380 milyon liraya yükseltilmesine, 180 milyon lira (yüzde 15) bedelsiz artışın olağanüstü yedeklerden karşılanmasına, bedelsiz olarak ihraç edilecek payların A Grubu Nama yazılı olmasına, bu dağıtımın mevcut ortaklarımıza şirket sermayesine iştirak oranlarına göre bedelsiz olarak Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda (MKK) kayden yapılmasına, sermaye artışı sonucunda çıkarılacak hisselerin kayda alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na ve kote edilmesi için İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na başvurulmasına, MKK nezdinde gerekli tüm işlemlerin yürütülmesi ve bedelsiz payların ortaklara dağıtılmasına karar verilmiştir.”

THY’nin üçüncü duyurusunda ise bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç edilecek payların SPK kaydına alınması için 8 Mayıs’ta başvuruda bulunulduğu hatırlatılarak, “Ortaklığımız çıkarılmış sermayesinin bedelsiz olarak 180.000.000 TL (15%) artışla, 1.200.000.000 TL’den 1.380.000.000 TL’ye çıkarılmasına ilişkin olarak, artırılan sermayeyi temsil edecek payların Kurul kaydına alınması ve ihraç belgesinin verilmesi için 08.05.2013 tarihi itibari ile Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuştur” denildi.

SPK bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç edilecek 180 milyon TL nominal değerli paylara ilişkin İhraç Belgesini onayladı

KAP’a THY tarafından yapılan dördüncü ve son duyuruda ise, SPK’nın bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ihraç edilecek 180 milyon lira nominal değerli paylara ilişkin İhraç Belgesini onayladığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Ortaklığımız sermayesinin 1 milyar 200 milyon liradan 1 milyar 380 milyon liraya artırılmasına ilişkin olarak, ihraç edilecek 180 milyon lira nominal değerli paylara ilişkin İhraç Belgesi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 07.06.2013 tarih ve 20/654 sayılı kararı ile onaylanmıştır.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bedelsiz sermaye artırımı, KAP, THY, THY Haberleri, THY KAP, thy sermaye, THY sermaye artışı, THY spk, Türk Hava Yolları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları