Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’ndan 12 Dev Adam için 5 bin metre yükseklikte reklam filmi

19 Ağustos, 2010 | 17:22

Basketbol Milli Takımlar ana sponsoru olan Türk Hava Yolları (THY), ’12 Dev Adam’a destek için dünyanın en yüksekte ve en hızlı reklamını çekti. Beş bin metrede çekilen “Türkler Uçuyor” adlı filmde 250 kilometre hızla smaç basılarak, rekora imza atıldı.

THY’den yapılan açıklamada, reklam çekimleri için önce İzmir ardından Eskişehir’deki atlama noktalarının araştırıldığı, son olarak Dünya Basketbol Şampiyonası’nın da yapılacağı Kayseri’deki atlama noktasında karar kılındığı belirtildi. Yedi milli paraşütçünün görev aldığı çekimlerde normal atlama yüksekliğinin üzerine çıkılarak 5 bin metreye ulaşıldı.

İki gün süren deneme atlayışlarının ardından üç gün boyunca gökyüzündeki basket şovu kayda alındı. Çekimler için pota ve basket topları özel olarak yeniden üretildi. Paraşütçülerle aynı hızda düşebilmesi için basket toplarının ağırlığı 7 kiloya sabitlendi. Maç sırasında her basket topu bir kez kullanılabildiği için toplamda 84 top kullanıldı. Her bir smaç 250 kilometre hızla potayla buluştu. Çekimlerde yurtdışından getirtilen ve aksiyon sahnelerinin çekimlerinde tercih edilen “go pro” kamerası kullanıldı. Paraşütçülerin kasklarına yerleştirilen 7 kamera da aynı anda kayıt yaptı.

Reklam; Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri ve Ömer Onan başta olmak üzere Basketbol Milli Takım oyuncularının tam kadro katıldığı İstanbul’deki çekim planları ile tamamlandı. Rabarba Dijital Ajansı tarafından gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini Emre Şahin yaptı. Ayrıca “Türkler Uçuyor” projesi için hazırlanan müziğinin de tribünleri coşturacak yeni marşı adayı olduğu vurgulandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
12 Dev Adam, 12 Dev Adam Basketbol, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri, Ömer Onan, THY, THY Reklam Filmi, THY Reklam Filmi Çekildi, THY Uçak, THY'den 12 Dev Adamı sponsurluk desteği, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Uçağı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları