Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

THY’nin Ankara-Atina seferleri başlıyor

12 Mayıs, 2016 | 13:00

THY’nin Ankara-Atina seferleri başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) sefer noktalarını arttırma yönündeki çalışmalarına Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Atina’ya uçarak devam ediyor.

THY, yeni sefer hattını açmaya hazırlanıyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Atina seferlerinin başlayacağı tarih belirlendi. Haftada 2 gün yapılacak seferler, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren başlayacak.

Yunanistan’ın başkenti Atina, 3,7 milyonluk nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en büyük kentidir. Ülkenin ekonomik, kültürel ve ulusal merkezi olan Atina adını savaşçı bilgelik tanrıçası olan Athena’dan alır.

Atina gezilecek yerler

Batı dünyasının ve Antik Yunan’ın en önemli tarihi antik eseri olan Akropolis’i görmek için bir gün mutlaka Atina’ya uğramalısınız. Adını eski Yunanlılardan alan Anafiotika’daki bu heybetli arkeolojik abide, Atina’nın her tarafından görülebilir. Parthenon, Erechtheion, Athena Nike Tapınağı ve Propylaea üç tepeden oluşan Akropolis’deki başlıca önemli anıtlardır.

Monastirtaki’de bulunan antik Agora, antik Yunan’ın en önemli ticari, politik, sosyal ve idari merkezi olmuştur. O dönemdeki alışveriş mekanları da burada yoğunlaşmıştır. Socrates’in insanlara hitap ettiği yerlerden biri olan Stoa of Zeus Eleutherious, Agora Müzesi ve daha fazlası bu antik zaman çarşısında bulunur. Eğer antik dönemlere ait kültürel yapıyı tanımak istiyorsanız Agora’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bennaki Müzesi (Kolonaki), Yunan Halk Sanatları Müzesi (Greek Folk Art Museum-Plaka), Olympion Tapınağı (Syntagma), Acropolis’in yanı başındaki Dionysus Tiyatrosu, Ulusal Arkeoloji Müzesi (Exarhia), bünyesinde neoklasik evleri, Türk camilerini, Bizans kiliselerini, antik eserleri barındıran Plaka ve Anafiotika tarihi kent yerleşimleri, Atina’daki zengin tarihin ipuçlarını verir.

Atina’da ne yenir?

Yunan mutfağı çok zengin bir Akdeniz menüsüne sahiptir. Atina her türlü lezzetli geleneksel yemeğin sunulduğu tavernalarla (özellikle Plaka’da) dolup taşmaktadır. Atina Japon şusisi, Hindistan lezzetleri, içecekleri ve antik Yunan şarapları ile sizlere çok farklı tatlar sunar.

Farklı farklı içecekler ve Yunan mezelerinin sunulduğu Monastraki ve Psirri mahallelerine mutlaka uğramalısınız. Syntagma ve Kolonaki, kaliteli ve pahalı yemek alternatifleriyle ön plana çıkan kentin önemli bölümleridir. Gazi ve Rouf, kulüp, bar ve ana yemeklerin servis edildiği mekanlarla dolup taşmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, atina ankara, Atina gezilecek yerler, Atina ne yenir, atina uçak, thy atina, THY Uçak Bileti, thy yunanistan, yunanistan gezilecek yerler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları