Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Thomas Cook panik yaşattı

24 Kasım, 2011 | 16:24

Avrupa’nın ikinci büyük seyahat şirketi olan Thomas Cook, turizm camiasında panik yarattı.

Thomas Cook, borçlanma sorunu yüzünden bir günde borsa değerinin %75’ini yitirdi. Thomas Cook ‘un borsa değerinin %75’ini yitimesi şirketin turlar düzenlediği Türkiye ve diğer ülkelerde büyük kaygı uyandırdı.

Halen 1 milyar sterlinden fazla borcu olan İngiltere merkezli şirket, daha geçen ay bankalara giderek 100 milyon sterlin ek kredi almıştı.

Thomas Cook’un yöneticileri yaptıkları açıklamada “Yıllık bilançomuzu açıklamayacağız, üstelik bir 100 milyon sterlin daha kredi arıyoruz” deyince Londra borsasında panik yaşandı.

Şirketin hisse senetlerinin değeri 41 peniden, 10,2 peniye düştü.Thomas Cook yöneticilerinin kanal kanal dolaşıp verdikleri güvenceler ardından bugün hisseler biraz toparlandı ve 13 peniye çıktı.

Thomas Cook’un yaşadığı mali sorunların temelinde Arap Baharı, ekonomik kriz ve kendi genişleme çabaları yatıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arap Baharı, İngiliz Thomas Cook, Thomas Cook, Thomas Cook battı, Thomas Cook seyahat, Thomas Cook şirketi, Thomas Cook turizm, Thomas Cook yöneticileri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları