Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

The Times : 2018 turizmde Türkiye’nin yılı olacak

27 Aralık, 2017 | 17:41

Türkiye 2017’nin ikinci yarısında toparlamaya başladığı turizm rakamlarını gelecek yıl katlayacak. The Times gazetesi, 2018’in turizmde Türkiye’nin yılı olacağını iddia ederek,  İngiliz Seyahat Acentaları Birliği’nin (ABTA) raporunu kaleme aldı.

2017’nin ikinci yarısında toparlamaya başlayan Türk Turizmi’nde rakamlar yeni yılla birlikte katlanacak.  The Times gazetesi, 2018’in turizmde Türkiye’nin yılı olacağını belirterek,  İngiliz Seyahat Acentaları Birliği’nin (ABTA) raporunu konu aldı.

Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı sorunlar, Almanya ile yaşanan siyasi sürtüşmeler 2017’de turizme olumsuz yansımıştı.

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında büyük bir atılım yapan Türk Turizm sektörü, siyasi uyuşmazlıkları bir kenara bırakarak adeta şaha kalktı. Bu yükselme trendi İngiliz The Times gazetesinin de dikkatinden kaçmadı.

Turizmde Türkiye’ye yönelim artacak

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği’nin açıklamasına göre 2018 yılında turizm endüstrisi adeta Türkiye’nin yılı olacak. Türkiye’ye yönelimin artacağının yazıldığı haberde çevreci turizmin de bir diğer seçenek olacağı belirtildi.

Açıklamada rezervasyon rakamlarını dikkate alan gazete, göz önüne alınan rakamlarda turistlerin 2018 yılı içerisinde Türkiye’yi daha çok tercih edeceği belirtildi.

Türkiye’ye ön satış rezervasyonu % 70 arttı

Rezervasyon miktarlarına göre yapılan haberde, Türkiye’ye yönelik ön satış ve rezervasyonların yüzde 70 artış gösterildiği belirtilirken, bu rakama en yakın Mısır’ın olduğu, oranın da yüzde 24 rakamında kaldığı ifade edildi.

Ayrıca yapılan araştırmada, turistlerin politik sorunlar ve terör endişeleri nedeniyle uzak durduğu bu iki ülkede güvenlik artmış olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABTA, Almanya, İngiliz, İngiliz Seyahat Acentaları Birliği, İngiltere, Mısır, Rusya, The Times, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları