Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Thassos’un en güzel plajları

10 Temmuz, 2017 | 16:38

Yunanistan’ın meşhur Thassos adasının sayısız plajlara sahip. İşte seçerken zorlandığımız Thassos’un en güzel plajları;

Paradise Beach

İsmi gibi gerçekten bir cennet ve çoğu turist için her zaman bir numara. Paradise Beach’i zirveye oturtan en önemli etken plajın ve denizin çok ince kumları. Paradise beach, yaklaşık 30 metre uzunluğundaki sığlığı nedeniyle çocuklu ailelerin de ilk tercihi. Gelmeden önce ruh haliniz ne olursa olsun yüzünüzde bir gülümsemeyle bu plaja geri döneceksiniz.

Hatırlatmakta fayda var, plajın sol uç kısmı çıplaklar için ayrılmış durumda.

Plajda küçük bir restoran ve kafe de bulunuyor. Cüzi bir ücretle restoranın yanındaki duşları da kullanabiliyorsunuz.

Saliara (Marble) Beach

Marble Beach’i diğerlerinden farklı kılan, güzelliği ve suyun renginin kelimeler ile tarif edilemeyecek olması. Makryammos plajına girişte sağa dönerek ulaşılan 4 kilometre uzunluğundaki Saliara kumsalındaki Marble Beach’in tamamı ince beyaz mermer taşlarla kaplıdır. Sahil o kadar beyaz ki karın üzerinde olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Gerçek farkı ise suya girdiğinizde hissedeceksiniz. Adeta Avrupa’nın Maldivlerindesiniz. Metrelerce derinlikte bile yüzerken dibi net bir şekilde görmenin tadını çıkarın.

Makryammos Beach

Thassos adasında girişi ücretli olan tek plaj. Limenas’ın 2 kilometre kadar doğusundaki Makryammos Beach bungalovlar, lunapark, yüzme havuzu ve su sporlarıyla düzenlenmiş bir kompleks. Giriş ücreti yetişkin başına 3 Euro. Kompleks içindeki fiyatlar ise ada geneli göz önüne alındığını biraz yüksek. Çocuklar için giriş ücreti alınmıyor. Su sporları ve lunapark ilginizi çekmiyorsa ücretsiz plajlara devam edelim.

Golden Beach

Golden Beach’i listeye sokan önemli etkenlerin başında restoran ve bar çeşitliliği geliyor. Golden Beach de Thassos geneli gibi ince kumları ve berrak denizi ile ziyaretçileri mest ederken alternatifi bol yiyecek ve içecek imkanı sunuyor. Plajın en güzel kısmı kampın yakınındadır, çünkü bu bölümde plaj daha da genişliyor.

Alyki Beach

Alyki eğer kalabalık olmasaydı, bu listenin mutlaka başına gelirdi. Ağustos ayında havlu atmak için bile boş yer bulmak epey güç. Bu durum aslında Alyki Beach’in ne kadar güzel olduğuyla ilgili en önemli ipucunu veriyor. Koy gerçek dışı zümrüt rengi, daima berrak ve parlak suyuyla ziyaretçileri çekiyor. Plajın sağ ve sol uçlarının taşlık olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Psili Ammos Beach

Psili Ammos Beach’i diğerlerinden ayıran özellik kumunun daha farklı ve yumuşak olması. Deniz diğer plajlara göre biraz daha soğuk. Psili Ammos, müzik sesi duyacağınız az sayıdaki kumsallardan biri. Ağustos ayında, bir reggae partisine ya da sahilde köpük partisine rastlayabilirsiniz. Plaj, günbatımının en güzel izlendiği yerler arasında.

Pachis Beach

Pachis Beach de sığ suları ve çocuklu ailelere uygunluğuyla tercih edilen plajlardan. Sahil boyunca uzanan çam ağaçları nedeniyle plajın az gerisinde doğal gölgelere sığına bilirsiniz. Plajda iki kafe ve bir restoran hizmet veriyor.

Atspas Beach

Limenaria istikametindeki Skala Maries girişindeki bu küçük plaj, yoldan da görülüyor. Bu yoldan, kristal berraklığındaki suda gezinen ahtapotları bile görebilirsiniz. Sahilde şezlong ve voleybol filesi var. Atpas Beach de muhteşem günbatımı manzarası için tercih edilen plajlardan biri.

Notos Beach

Notos Beach, yaklaşık 2 yıl öncesine kadar neredeyse hiç kimsenin bilmediği bakir ufak bir koydu. Ancak seyahat sitelerinde yer bulmaya başladıktan sonra öğrenmeyen kalmadı. Ana yoldan çok dik ama kısa bir patika ile ulaşılan Notos Beach, çok küçük ve şirin.

Trypiti Beach

10 plajdan oluşan listemizin son sırasında Trypiti Beach var. Son sırada olmasının sebebi ise bazıları için tercih nedeni olabilir. Trypiti Beach taşlık olması nedeniyle diğer plajlardan daha tenha. İyi yüzücüler, dalgıçlar ve kalabalıktan hoşlanmayan herkes için yaratılmış gibi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
En Güzel Thassos Plajları, Thassos, Thassos adası, Thassos Plajları, Thassos un en güzel plajı, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları