Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TESK Başkanı Palandöken: Türkiye kış turizmi için önemli bir nokta!

29 Kasım, 2018 | 12:28

TESK Başkanı Palandöken: Türkiye kış turizmi için önemli bir nokta!

Kış turizminin sağlık ya da yaz turizmine göre daha çok geliştirilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’nin kış turizmi açısından önemli bir nokta olduğunun altını çizdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, kış turizminin sağlık ya da yaz turizmine göre daha çok geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Bendevi Palandöken, “İçinde bulunduğumuz kış aylarında mevsimsel hareketlilik yaz aylarına göre geriliyor.

“Türkiye kış turizmi için önemli bir nokta”

İşsizlik rakamlarının daha da artmaması için kış aylarında önlem alınmalı. Bu önlem ise özellikle kış turizminin canlanması ile alınır. Kısa vadede kış turizminin canlanması işsizliği büyük oranda azaltırken, turistik bölgelerde esnafımız için de çok olumlu sonuçların ortaya çıkmasına sebep olacaktır” açıklamasında bulundu.

Türkiye kış turizmi için bulunmaz bir nimet

“Türkiye kış turizmi için bulunmaz bir nimet”

Türkiye’nin coğrafi konumunun önemini iyi değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemiz 4 mevsimi de yaşayan önemli bir coğrafi konumda bulunuyor. Bunun nimetlerinden yılın tüm aylarında faydalanmamız gerekiyor. Kış turizmi de bu avantajlardan birisi. Kış turizmine daha fazla tanıtım ile önem vererek, daha fazla kişiye ulaşarak hedefleri büyütmeliyiz.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor.

Bolu Kartalkaya, Erzurum Palandöken, Bursa Uludağ gibi çok ünlü ve çok turist alan onlarca kayak merkezi var. Bu kayak merkezleri, termal tesisler, ününün artması gereken önemli yerler. Çünkü kış aylarında mevsimsel dönemlere göre işsizlik artıyor. Bu artışın önüne geçmek için tesislerimizin artırılması, daha fazla tanınır hale gelmesi dolayısıyla daha fazla turist çekerek o bölgedeki istihdamın da artmasını sağlamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Her şey dahil sistemin faydası yok”

Yerli ve yabancı turistlerin kış turizmine olan ilgisinin artmasının esnafı da mutlu ettiğine değinen TESK Başkanı Palandöken, “Kış turizmi, sağlık turizmi, yazın turizmin canlanması gibi turizm her dönemde esnafı da mutlu ediyor fakat son yıllarda daha da yaygınlaşan her şey dahil sistemi var. Her şey dahil sistemde yazın da kışın da turist otele adeta hapsediliyor. Turist yemeğini de otelde yiyor, eğlenmek isteyince de otelde duruyor.

Dışarıya çıkıp çevre esnafından ne hediye alabiliyor, ne bölge güzelliklerini görüyor, ne oradaki yerel lezzetleri ve görselleri fark edebiliyor. Turizm tamamen otel turizmine dönüştürülüyor. Bunun ne turiste ne esnafa ne o bölgeye ne de ülkemize döviz girdisine fayda yok. Yerli ve yabancı turistlerin kış turizmi başta olmak üzere yılın her ayında turizme olan ilgisini canlı tutmalıyız. Özellikle turizm bölgelerindeki esnafımızın kazanç sağlamadığı dönemler olmamalı” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bendevi Palandöken, Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Kayak, Kayak Merkezleri, Kış Turizmi, Sağlık Turizmi, TESK Başkanı, Yaz Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları