Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tescilli marka sayısında Çin yine zirvede!

02 Eylül, 2014 | 13:47

7,61 milyon tescilli markaya ulaşan Çin, dünyanın en çok tescilli markaya sahip ülkesi olma unvanını bu yıl da korudu.

Çin Devlet Sanayi ve Ticaret İdaresi (SAIC), ülkede haziran sonu itibariyle geçerli tescilli marka sayısının 7,61 milyona ulaştığını açıkladı.

NationalTurk’ün haberine göre, kuruluş, haziran ayı itibariyle 14 milyon marka başvurusu aldığını belirtirken, Çin’in 2002′den bu yana tescilli marka başvurusunda da dünya lideri olduğunu kaydetti.

Çinli kuruluşların halen maliyet avantajına güvendiğinin altını çizen SAIC Başkanı Cang Mao, ülkedeki ihracat odaklı firmaların yüzde 20′sinin kendi markaları olduğunu söyledi. Cang, Çin’in toplam ihracatında firmaların yüzde 11′inin yerel markalarını kullandığını belirtti.

Dünyanın fabrikası konumundaki Çin, son yıllarda “Made in China” etiketi taşıyan ürünlerden çok yenilikçi yönünü geliştirmek ve ülkede üretilen daha çok ürünü ihraç etmek i çin çaba sarf ediyor. Ülke, mayıs ayında marka kaydı ve fikri mülkiyet haklarının korunması için “Tescilli Marka Hukukunu” revize etmişti.

Çin’de marka ve fikri mülkiyet haklarının ihlali gibi konularda cezaların daha da artırılması hedefleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cang Mao, Cang Mao çin, Çin, Çin Devlet Sanayi, Çin haberleri, Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Malı, Çin Malı Ürünler, Çin Malları, Çin markaları, Çin Sanayi, Çin tescilli marka, Çin Ticaret, Çin Ticaret Bakanlığı, Çin üretimi, Çin ürünleri, Made in China, Türkiye Çin Ticaret,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları