Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tescilli marka sayısında Çin yine zirvede!

02 Eylül, 2014 | 13:47

7,61 milyon tescilli markaya ulaşan Çin, dünyanın en çok tescilli markaya sahip ülkesi olma unvanını bu yıl da korudu.

Çin Devlet Sanayi ve Ticaret İdaresi (SAIC), ülkede haziran sonu itibariyle geçerli tescilli marka sayısının 7,61 milyona ulaştığını açıkladı.

NationalTurk’ün haberine göre, kuruluş, haziran ayı itibariyle 14 milyon marka başvurusu aldığını belirtirken, Çin’in 2002′den bu yana tescilli marka başvurusunda da dünya lideri olduğunu kaydetti.

Çinli kuruluşların halen maliyet avantajına güvendiğinin altını çizen SAIC Başkanı Cang Mao, ülkedeki ihracat odaklı firmaların yüzde 20′sinin kendi markaları olduğunu söyledi. Cang, Çin’in toplam ihracatında firmaların yüzde 11′inin yerel markalarını kullandığını belirtti.

Dünyanın fabrikası konumundaki Çin, son yıllarda “Made in China” etiketi taşıyan ürünlerden çok yenilikçi yönünü geliştirmek ve ülkede üretilen daha çok ürünü ihraç etmek i çin çaba sarf ediyor. Ülke, mayıs ayında marka kaydı ve fikri mülkiyet haklarının korunması için “Tescilli Marka Hukukunu” revize etmişti.

Çin’de marka ve fikri mülkiyet haklarının ihlali gibi konularda cezaların daha da artırılması hedefleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cang Mao, Cang Mao çin, Çin, Çin Devlet Sanayi, Çin haberleri, Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Malı, Çin Malı Ürünler, Çin Malları, Çin markaları, Çin Sanayi, Çin tescilli marka, Çin Ticaret, Çin Ticaret Bakanlığı, Çin üretimi, Çin ürünleri, Made in China, Türkiye Çin Ticaret,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları