Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Termal oteller kalifiye eleman bulamıyor

21 Şubat, 2013 | 11:40

Termal oteller kalifiye eleman bulamıyor Afyonkarahisar’da ayda 50 bin kişiyi ağırlayan termal otellerin önündeki en büyük sorunun kalifiye elaman ihtiyacı olduğu belirtildi.

İlde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük termal oteli olan Güral Termal Otel Genel Müdürü Kadar Ay, yaptığı açıklamada, kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini söyledi. Personel ihtiyacını zaman zaman arttığını ve dışarından eleman bulmakta zorlandıklarını kaydeden Ay, turizm otelcilik gibi meslek lisesini bitiren öğrencilere çağrıda bulundu. Ay, “Gözünüz Antalya’da, Bodrum’da olmasın. Termal otellerde sezonluk değil, 12 ay hizmet var. Sigorta ve maaş sürekli. Kendi şehrinizde olmanın avantajını değerlendirin.” dedi.

Eskiden beli ağrıyan, ayağı tutmayanların termale geldiğini ancak bu anlayışın zamanla değiştiğini ifade eden Kadir Ay, sektörün müşteri isteklerine cevap verebilecek elemanı da hızla yetiştirmesi gerektiğini ifade etti.

Afyonkarahisar’da termal otellerde aylık 50 bin kişinin ağırlandığı belirten Ay, “Bizim otelimizde bin 150 yatak kapasitesi var. Yüzde 50 doluluk oranıyla ayda 15 bin kişi ağırlıyoruz. Diğer otellerle birlikte bu sayı 50 bini geçer. Zafer Havalimanı’nın açılmasıyla yurt dışı bağlantılarımız da başladı. Ancak hem yerli, hem de yabancı turistlerin ağırlanmasında dil bilen, kendini yetiştirmiş eleman bulmakta zorlanıyoruz.” dedi.

Ay, şehir turları düzenlenmesi konusunda yerel yöneticilerle esnaflara iş düştüğünü belirten Ay, “Örneğin, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi evler, lokum, sucuk üretiminin yapıldığı, satıldığı yerler gezdirilmeli. Bu bir pastaysa ‘biz ne kadar alabiliriz’ diye düşünmeliler. Bu konuda otelcilerle sürekli görüşmeliler.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyon termal otel, Ege Termal Otelleri, kalifiye eleman, termal otel, Termal Oteller, Termal oteller eleman, Termal oteller kalifiye eleman,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları