Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Termal oteller kalifiye eleman bulamıyor

21 Şubat, 2013 | 11:40

Termal oteller kalifiye eleman bulamıyor Afyonkarahisar’da ayda 50 bin kişiyi ağırlayan termal otellerin önündeki en büyük sorunun kalifiye elaman ihtiyacı olduğu belirtildi.

İlde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük termal oteli olan Güral Termal Otel Genel Müdürü Kadar Ay, yaptığı açıklamada, kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini söyledi. Personel ihtiyacını zaman zaman arttığını ve dışarından eleman bulmakta zorlandıklarını kaydeden Ay, turizm otelcilik gibi meslek lisesini bitiren öğrencilere çağrıda bulundu. Ay, “Gözünüz Antalya’da, Bodrum’da olmasın. Termal otellerde sezonluk değil, 12 ay hizmet var. Sigorta ve maaş sürekli. Kendi şehrinizde olmanın avantajını değerlendirin.” dedi.

Eskiden beli ağrıyan, ayağı tutmayanların termale geldiğini ancak bu anlayışın zamanla değiştiğini ifade eden Kadir Ay, sektörün müşteri isteklerine cevap verebilecek elemanı da hızla yetiştirmesi gerektiğini ifade etti.

Afyonkarahisar’da termal otellerde aylık 50 bin kişinin ağırlandığı belirten Ay, “Bizim otelimizde bin 150 yatak kapasitesi var. Yüzde 50 doluluk oranıyla ayda 15 bin kişi ağırlıyoruz. Diğer otellerle birlikte bu sayı 50 bini geçer. Zafer Havalimanı’nın açılmasıyla yurt dışı bağlantılarımız da başladı. Ancak hem yerli, hem de yabancı turistlerin ağırlanmasında dil bilen, kendini yetiştirmiş eleman bulmakta zorlanıyoruz.” dedi.

Ay, şehir turları düzenlenmesi konusunda yerel yöneticilerle esnaflara iş düştüğünü belirten Ay, “Örneğin, tarihi, doğal güzellikleri, tarihi evler, lokum, sucuk üretiminin yapıldığı, satıldığı yerler gezdirilmeli. Bu bir pastaysa ‘biz ne kadar alabiliriz’ diye düşünmeliler. Bu konuda otelcilerle sürekli görüşmeliler.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyon termal otel, Ege Termal Otelleri, kalifiye eleman, termal otel, Termal Oteller, Termal oteller eleman, Termal oteller kalifiye eleman,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları