Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Terk edilmiş golf sahalarından enerji üretiyorlar

24 Temmuz, 2015 | 08:43

Terk edilmiş golf sahalarından enerji üretiyorlar Japonya, ülkedeki terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri yerleştirerek enerji üretiyor.

Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor. Business Insider’ın haberine göre, 1980’lerde talebin artmasıyla birlikte çok sayıda golf sahası inşa edildiği, spora ilgi azalınca sahaların boş kaldığı bildiriliyor.

2011 yılındaki Fukuşima felaketinden beri Japonya’nın nükleer enerjiden uzaklaşarak alternatif enerjiye yöneldiği bildirilirken, golf sahalarına kurulan paneller ile 2017 yılında 8 bin 100 hanenin ihtiyacının karşılanacağı belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fukuşima, Fukuşima enerji, Fukuşima felaketi, Fukuşima japonya, Fukuşima olayı, güneş paneli enerji, Japonya, Japonya enerji, Japonya golf, Japonya güneş paneli, Japonya Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları