Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Terk edilmiş golf sahalarından enerji üretiyorlar

24 Temmuz, 2015 | 08:43

Terk edilmiş golf sahalarından enerji üretiyorlar Japonya, ülkedeki terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri yerleştirerek enerji üretiyor.

Japonya, ülkede çok sayıda bulunan terk edilmiş golf sahalarına güneş panelleri kurarak enerji üretiyor. Business Insider’ın haberine göre, 1980’lerde talebin artmasıyla birlikte çok sayıda golf sahası inşa edildiği, spora ilgi azalınca sahaların boş kaldığı bildiriliyor.

2011 yılındaki Fukuşima felaketinden beri Japonya’nın nükleer enerjiden uzaklaşarak alternatif enerjiye yöneldiği bildirilirken, golf sahalarına kurulan paneller ile 2017 yılında 8 bin 100 hanenin ihtiyacının karşılanacağı belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fukuşima, Fukuşima enerji, Fukuşima felaketi, Fukuşima japonya, Fukuşima olayı, güneş paneli enerji, Japonya, Japonya enerji, Japonya golf, Japonya güneş paneli, Japonya Haberleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları