Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temmuz ayında gelen Rus turist sayısında büyük düşüş

01 Eylül, 2016 | 07:05

Temmuz ayında gelen Rus turist sayısında büyük düşüş Temmuz ayında Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı yüzde 93 azaldı. Yabancı turist sayısında ise geçen yılın aynı dönemine göre 36.7 bir düşüş var.

Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısı Temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36.7 azalışla 3.47 milyon kişi olurken, Rus turist sayısı da yüzde 93 azaldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan verilere göre, Ocak-Temmuz döneminde Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 30.3 azalışla 14.21 milyon kişi oldu.

Geçen yıl Kasım sonunda yaşanan uçak düşürme krizinin ardından Rusya’dan gelen ziyaretçi sayısı ilk yedi ayda ise yüzde 89 düşüş kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Rus Turist, Rus turist sayısı, Turizm, Turizm Bakanlığı, Yabancı turist,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları