Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temmuz ayında gelen Rus turist sayısında büyük düşüş

01 Eylül, 2016 | 07:05

Temmuz ayında gelen Rus turist sayısında büyük düşüş Temmuz ayında Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı yüzde 93 azaldı. Yabancı turist sayısında ise geçen yılın aynı dönemine göre 36.7 bir düşüş var.

Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısı Temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36.7 azalışla 3.47 milyon kişi olurken, Rus turist sayısı da yüzde 93 azaldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan verilere göre, Ocak-Temmuz döneminde Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 30.3 azalışla 14.21 milyon kişi oldu.

Geçen yıl Kasım sonunda yaşanan uçak düşürme krizinin ardından Rusya’dan gelen ziyaretçi sayısı ilk yedi ayda ise yüzde 89 düşüş kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Rus Turist, Rus turist sayısı, Turizm, Turizm Bakanlığı, Yabancı turist,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları