Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temel Kotil: Turist bulsak aya götürürüz

11 Ocak, 2010 | 09:49

Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Turizm Bakanlığı’nın 7’nci Turizm Değerlendirme ve Danışma Kurulu Toplantısı’nda turizmcilere seslendi.

Turist bulsak aya götürürüz

Kültür ve THY’nin 2010 yılında 17 milyonu yabancı, 3 milyonu transit ve 11 milyonu da iç hatlarda toplam 31 milyon yolcu taşıyacağını söyleyen Temel Kotil şöyle konuştu: “Marka, malı sattırıyor. Turizmi destekliyoruz. 2010’da yüzde 25 artış hedefliyoruz. Turizmciler olarak siz yeter ki müşteri bulun. Turist bulsak aya götürürüz” diye konuştu.

ABD ve Uzakdoğu’daki turistlerin, charter ile gelmek istemediğine dikkati çeken Temel Kotil, şöyle devam etti: “Onun için Türkiye’den oralara direkt seferlerimiz var. 2009’da Antalya’dan Moskova, Düsseldorf, Stokcholm, Paris’e direkt seferlere başladık. Düsseldorf, Stokcholm ve Paris’ten gelen yolcular, Antalya’da anlaşacağımız hastanelerde bedava check-up yaptırabilecek.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Temel Kotil, Temel Kotil haberleri, Temel Kotil Turist, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yollar Genel Müdürü Temel Kotil, Türk Hava Yolları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları