Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temel Kotil THY’nin yeni koltuk hizmetini tanıttı

24 Eylül, 2010 | 14:51

Türk Hava Yolları’nın (THY) ekonomi, business ve first sınıflarından sonra yeni oluşturduğu ‘Comfort Class’ hizmeti Genel Müdür Temel Kotil ve ikram şirketi ortağı Do&Co patronu Atilla Doğudan tarafından tanıtıldı.

Ekonomi ve business arası bir kaliteye sahip yeni sınıf, 7 Kasım 2010 tarihinde Boeing 777 tipi uçak ile İstanbul-Pekin hattında hizmete başlayacak.

‘Comfort Class’ hizmeti ikram şirketi Do&Co’nun Atatürk Havalimanı’ndaki tesislerinde gerçekleştirildi. Tanıtıma THY yöneticilerinin yanı sıra acente temsilcileri de katıldı. Kotil ile Doğudan, Comfort koltuklara oturup rahatlığını ve ikramını test etti.

THY’nin ortak olduğu ikram şirketi Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan, Türk misafirperverliği ve mutfağını ekonomi sınıfından çok daha zengin şekilde yolculara sunmak istediklerini belirtti. Doğudan, “Comfort yolcularımıza ilk olarak aperatif sonra çok zengin bir salata ve ordövr tepsisi ardından üç seçenekli sıcak yemek ikramımız olacak. Daha sonra tatlı veya meyve servisimiz olacak. Comfort sınıfı koltuklarımızın kalitesi çok iyi olduğu için yolcularımızın da uyumasını istiyoruz. Bu yüzden ikramız kaliteden taviz verilmeden hızlı bir şekilde gerçekleşecek” dedi.

Önce aperatif, çok zengin bir tepsiyle salata çeşitleri ve ordöv, ardından üç seçenekli sıcak yemek ondan sonra tatlı, meyve hızlı bir servis yapmayacağız. Koltuklarımızın kalitesi çok iyi olduğundan yolcumuzun uyumasını da istiyoruz.” dedi.

BÜTÜN SINIFLARDA BİR NUMARA OLMAK İSTİYORUZ

Genel Müdür Temel Kotil de, ekonomi sınıfın önünde olan comfort hizmetini diğer havayollarından farklı dizayn ettiklerini söyledi. Kotil, “Diğer havayolları koltuktan koltuğa mesafeyi 38 inç veriyorlar. Bizde ise bunun mesafesi 45 inç. Yani ayak ayak üstüne çok rahat atabiliyorsunuz. Birinci özelliğimiz bu. Ekonomiyi business sınıfa bu kadar yaklaştırmamızın yanında business class da ‘business plus’ olacak. Business Plus ile koltuklar 198 santimetre tam yatak olabilecek. O kadarın söyleyeyim, gerisini sonraya bırakalım.” diye konuştu.

“Tek amacımız dünyada en iyi servis sağlayan havayolu olmak’ diye devam eden Kotil,

Kabin içinde de 365 gün eğitimin devam ettiğini, ekonomide bir numara olma yolunda ilerlediklerini first ve bubines sınıfta da dünyada bir numara olmak istediklerine dikkat çekti.

COMFORT CLASS’IN ÖZELLİKLERİ

Comfort Class, THY’nin hali hazırdaki ekonomi, business ve first class sınıflarına ilave bir hizmet olarak planlandı. Ekonomide uçup business rahatlığını yaşamak isteyenlere hitap eden yeni koltuk ve ikram düzeni THY’nin 12 adet 777 tipi uçağındaki 63 koltukta uzak uçuşlar için hizmet verecek. Gerek koltuk, gerek ikram ve gerekse kazanılan mil puanlarla yolcularına çeşitli avantajlar sunuyor.

Diz mesafesi 116 santim, koltuk içi mesafe 49 santim olan Confort bölümünde; bazı elektronik uygulamalar için de cihazlar bulunuyor.

İlk olarak 7 Kasım’da Pekin uçuşu ile hizmete başlayacak Cumfort sınıfı ardından 26 Aralık’ta Sao Paolo, 26 Ocak 2010’de Shanghai ve 3 Mart’ta Los Angeles uçuşlarında faaliyete başlayacak. Planlaması devam eden yerler ise Bangkok, New York, Hong Kong, Guangzhou, Tokyo ve Toronto olarak belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Comfort Class THY, Temel Kotil, Temel Kotil haberleri, Temel Kotil Kİmdir, Temel Kotil THY, Temel Kotil THY Yeni Koltuk, THY Yeni Koltuk, Türk Hava Yolları Temel Kotil,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Avni DOĞAN
05 Kasım, 2010

Ben, hava kuvvetlerinden emeki uçak bakım subayıyım. uçak motorları teknik öğretmeniyim. uçak kaza ve krım inceleme uzmanıyım. kaliteciyim. T.H.Y teknik depertmanda görev almak istiyorum. Saygılarımla, Avni Doğan

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Kasım 5th, 2010 at 12:36 Avni DOĞAN mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları