Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temel Kotil IATA Başkanı seçilemedi

06 Nisan, 2016 | 07:50

Temel Kotil

THY Genel Müdürlüğü görevinden ayrılacağı konuşulan ve IATA CEO’luğuna hazırlık yapan Kotil, bu göreve seçilemedi…IATA’nn yeni başkanı Air France-KLM´in CEO´su oldu.

Dünya havayolu trafiğinin yüzde 90’ını kontrol eden 287 havayolu şirketinin üye olduğu Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği (IATA) başkanlığı için seçim yapıldı. IATA Yönetim Kurulu, THY Genel Müdürü Temel Kotil’in de aday olduğu seçimde Air France-KLM Havayolları CEO’su Alexandre de Juniac’ı seçti.

2006’dan bu yana IATA’nın 32 kişilik yönetim kurulunda olan Temel Kotil, Alexandre de Juniac ile birlikte aday oldu. Tanıtımlarında 11 yılda THY’nin geldiği noktayı işaret eden Kotil, Ortadoğu ve Asyalı havayolu şirketlerinin yönetim kurulundaki üyelerinin desteğini aldı ancak Juniac’ı destekleyen Amerika ve Avrupa’daki şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin oyları, dengeyi değiştirdi ve Juniac başkan oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alexandre de Juniac, IATA, IATA genel müdürü, IATA Temel Kotil, Temel Kotil, Temel Kotil IATA,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları