Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Temel Kotil: En kısa zamanda 5 yıldızlı havayolu olacağız

11 Ağustos, 2010 | 10:16

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, dünyanın en büyük havayolu şirketi olmayı hedeflediklerini söyledi.

Muğla’da söyleşiye katılan Kotil, “‘Dünyanın en büyük havayolu şirketi olacağız’ dediğimiz zaman altımız dolu. O nedenle bunu söylüyoruz. Tarlamızda daha boş alan var. Avrupa’da havayoluna harcanan para 150 milyar dolar. Bunun yüzde 10’unu alsak 15 milyar dolar yapar. Şu anda 4 yıldızlı bir havayolu şirketiyiz. Dünyada sadece 5 yıldızlı 5 havayolu şirketi var. Biz en kısa zamanda 5 yıldız alarak 6’ncı havayolu şirketi olacağız” şeklinde konuştu.

THY’nin gelirde dünyada 28’inci sırada bulunduğunu, 126 yurt dışı, 37 yurt içi uçuşu ile kapsama alanında dünyada sekizinci olduğunu belirten Kotil, “Avrupa’daki pazar payımız 2005’te yüzde 4 iken, bugün yüzde 8.5’e yükseldi. Şu anda Avrupa’da Lufthansa ilk, Air France ikinci, Türk Havayolları üçüncü sırada. Dünyada 850 havayolu şirketi var. Her yıl havayolları kanalıyla 500 milyar dolar uçuş ücreti ödeniyor. Biz bunun yüzde 1.3’ünü elde ediyoruz. Finansal seyahatte dünyada birinci durumdayız” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Temel Kotil, Temel Kotil haberleri, Temel Kotil Havayolları, Temel Kotil THY, THY, THY Temel Kotil,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları