Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Teknoloji, Konaklama Sektöründe Kritik Rol Oynuyor

14 Ağustos, 2017 | 12:43

laurent

Belhotel International Başkan Yardımcısı Laurent A.Voivenel, 2017 Hitec Dubai danışmanlık konseyi ilk toplantısında konuştu.

Toplantının amac, uluslararası seyahatçilerin beklentilerine ayak uydurabilmek için teknolojideki hızlı yenilikler ve Orta Doğu bölgesinin özellikle de Dubai’deki sektör ihtiyaçlarını ve ana hatlarıyla belirlenmesiydi. Bu büyük toplantıya,  Jumeirah Grubu, Al Habtoor Grubu, Marriot International, Hilton Worldwide, Rotana Hotels & Resorts ve Four Seasons Hotels gibi bölgedeki önde gelen konaklama işletmelerinin  temsilcileri de katıldı.

Hitec, dünya çapında oteller için en büyük konaklama teknolojisi gösterisi 14 ve 15 Kasım’da Dubai’de Naseba tarafından organize edilen bölgede ilk kez katılma kararı aldı.

Toplantıda ayrıca, danışma konseyi üyeleri tarafından, Airbnb’nin ortaya çıkması bir dağıtım platformu olarak, emlak yönetim sistemindeki gelişmeler, robotik, bulut teknolojisi, veri analizi vb. konularında üzerinde durdular.

 

Toplantı sırasında Laurent, ele alınması gereken bir dizi kilit konu üzerinde durdu. Öncelikle teknoloji operatörleri için, otel operatörleri olarak, teknolojideki en son gelişmeleri benimseyen akıllı oteller yönünde ilerlemek istediklerini belirtti. Ancak, “otel sahiplerini ikna etmenin her zaman kolay olmadığını anlamak önemlidir” dedi. Bu yöndeki gerekli yatırımlar ve misafirler herhangi bir ilave ödeme yapmaya istekli değildir. Peki teknolojiyi hem yatırımcı hem de tüketici için uygun fiyatlı hale getirebilir miyiz? ” sorusunu açıkladı.

Laurent, Hitec’in müşterilerin bir otelde ihtiyaç duydukları şeyi doğrudan sormak için harika bir platform olabileceğine inanıyor. Laurant:” Müşterileri eğitmek için burada değiliz. Otelciler olarak beklentilerini karşılamak ve müşterilerimize istediklerini vermek için buradayız. Hız, belki de bir konuğun yolculuğunun her adımında gerekli olan en önemli şeyidir. Bir otele adım attığında veya rezervasyon yaptırdığı an. Teknoloji, kesintisiz bağlantı ve mobil entegrasyonun sağlanmasında kritik bir rol oynamaktadır. Teknolojik uygulamalarla check-in yapabilir, anahtarsız oda girişi, aydınlatma kontrolü, oda sıcaklığı, TV, perde ve uyandırma çağrısı tek bir akıllı cihazla mümkün olabilir. ” dedi.

Laurent, “Dubai gibi akıllı şehirlerde faaliyet gösteriyoruz, bu nedenle otellerimizin de akıllı olması gerekiyor. Sezgisel teknoloji kesinlikle hızlı hareket ediyor. Örneğin, misafirlerimizin kan basıncını, uyku düzenini ve stres düzeylerini izleme derecesine göre ihtiyaçlarını ve arzularını öngörmemize ve buna göre müziği ve aydınlatmayı ayarlamamıza olanak tanıyor. ” dedi.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belhotel International, Dubai, Hitec, Laurent A.Voivenel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları