Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tekirdağ, ‘4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’na ev sahipliği yapıyor!

19 Eylül, 2018 | 13:38

Tekirdağ, 4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu'na ev sahipliği yapıyor!

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu” devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu”na katılan heykeltıraşlar, üzüm ve insan temalı çalışmalar sergiliyor.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu”na katılan heykeltıraşlar, üzüm ve insan temalı çalışmalar sergiliyor.

Rusya’dan sempozyuma katılan heykeltıraş Vasilisa Chugunova, Türkiye’de böyle güzel bir sempozyumda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Tekirdağ’ı gezdiğinde şehrin üzüm ile iç içe bir şehir olduğunu gördüğünü söyleyen Chugunova, “Sempozyumun teması üzüm ve insan. Ben de genç bir kızın üzüm toplamasını eserime yansıtacağım. Amacım o yaz mevsiminde meyvelerin verdiği enerjiyi göstermek.” şeklinde konuştu.

4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu

Sanatçılara böyle güzel bir çalışma ortamının hazırlanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Chugunova, “Buradaki sanatçıların hepsi farklı ülkelerden geliyor. Ben de dünyanın farklı ülkelerinde birçok sempozyumda bulundum. Burada farklı sanatçılarla çalışmak çok güzel. Birbirimize tecrübelerimizi ve tekniklerimizi iletiyoruz.

Birbirimizin yeteneğinden besleniyoruz. O yüzden burada çok mutlu bir çalışma ortamı var. Burada eğlenerek, birbirimizi motive ederek eserlerimizi oluşturuyoruz. Tekirdağ’a güzel bir eser bırakacak olmak mutluluk verici bir şey.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ’da devam eden 4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, 26 Eylül’de düzenlenecek sergi açılışıyla sona erecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu, Heykel, Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ, Vasilisa Chugunova,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları