Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TEB turizm konferansı raporlarını Ertuğrul Günay’ a sundu

18 Ocak, 2012 | 18:14

TEB – Türk Ekonomi Bankası Nisan ayında sektör temsilcileri ile düzenlediği Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı sonuçlarını raporlayarak Ertuğrul Günay’ a iletti.

Turizm sektörünün potansiyelini ortaya koyarak, geleceğine ışık tutan söz konusu raporun Antalya da düzenlenen teslim töreninde konuşan Bakan Günay ; “2011 yılı sonu itibariyle gelen ziyaretçi sayımız 31 milyonu geçti. 2023 yılındaki hedefimiz ise 50 milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar tutarında bir turizm gelirini yakalamaktır ” dedi.

TEB Genel Müdürü ve yöneticileri, çok sayıda sektör temsilcisi, bürokrat ve akademisyenin katıldığı rapor teslim töreninde konuşan Günay şu açıklamalarda bulundu: “Günümüzde turizm uzun vadeli bir stratejik bakış açısıyla yürütülmesi elzem sektörlerden biridir. Beklenmedik krizlere karşı sağlam durmanın en önemli ayağı bu uzun vadeli stratejiler ve de önlemlerdir. Bizler de son yıllarda bu konuda uzun vadeli bir politika yürütmeye önem veriyoruz. Artık gururla söyleyebiliriz ki dünya seyahat pazarındaki genel daralmaya rağmen Türkiye de turizm sektörü dikkate değer ve istikrarlı bir büyüme sergilemektedir. 2011 yılı sonu itibariyle gelen ziyaretçi sayımız 31 milyonu geçti. 2023 yılındaki hedefimiz ise 50 milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar tutarında bir turizm gelirini yakalamaktır. Bu noktada turizm sektöründeki fırsatları, risk ve tehditleri, güçlü ve zayıf noktaları ortaya koyarak geleceğe yönelik bir perspektif oluşturan ‘Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı Raporu nun önemli katkıları olacağını düşünmekteyim ” .

TEB Genel Müdürü Varol Civil ise bu sektörün son yıllarda gücünü ve iddiasını dünyada çok daha fazla vurgulamaya başladığını dile getirdi. Civil, “TEB olarak KOBi lerin ‘danışman bankası olma hedefi ile çalışıyoruz. Bu doğrultuda KOBİ lerimizin yoğun faaliyet gösterdiği sektörlerin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlayan ‘Gelecek Stratejileri Konferansı dizisinin üçüncüsünü geçtiğimiz yıl Nisan ayında Antalya da Turizm Sektörü için gerçekleştirdik. Konferansta turizm sektörünün değerli temsilcileri ile birlikte, sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak için sektörün dününü, bugününü ve yarınını masaya yatırdık. Sektör temsilcilerinin görüşleriyle Türkiye de turizm sektörünün fotoğrafını çeken ve geleceğine ışık tutan ‘Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı Sonuç Raporu nu derledik. Raporda ortaya çıkan sonuçlar, banka olarak Türk turizminin geleceğine dair taşıdığımız umutlarımızı tazeledi. Yakaladığımız bu ivmeyi sürdürebilmemiz halinde İspanya, İtalya gibi ülkeleri yakalamak, hatta geçmek hiç de zor değil. Türkiye ye yakışan Akdeniz de turizm liderliğidir ” dedi.

TEB “Gelecek Stratejileri Konferansı ” ile stratejik sektörleri mercek altına alıyor

TEB, Stratejik planlama, pazarlama, dış ticaret, kurumsallaşma konularında yürütülen atölye çalışmalarında konunun uzmanları KOBİ lere iş hayatında büyümek için ihtiyaç duyduğu bilgileri aktarıyor. Söz konusu çalışma ile TEB son 5 yılda 32 ilde 11,000 işadamına ulaştı. TEB KOBİ Akademi yi bir adım öteye taşıyan TEB, KOBİ lerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği il ve sektörlere yönelik “Gelecek Stratejileri Konferansı ” dizisini başlattı. TEB bu konferansların sonuçlarını ise rapor haline getirerek ilgili yönetimlerle paylaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, TEB, TEB Genel Müdürü, TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB KOBİ, TEB KOBİ Akademi, TEB turizm konferansı, Turizm sektörü, Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı, Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı Sonuç Raporu, Türk Ekonomi Bankası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları