Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TCDD ile THY işbirligi protokolü imzaladı

21 Nisan, 2015 | 13:50

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile Türk Hava Yolları (THY) arasında hizmet kalitesini artırmak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, “TCDD dünyanın 8. yüksek hızlı tren işletmesi oldu. İlk 10’un içine girmek önemli değil, orada kalmak önemli. Bu manada şebeke uzunluğumuz, servis kalitemiz, yolcu taşıma sayımız, filo büyüklüğümüz bakımından sürekli ilk 10’un içinde olmanın gayreti içinde olacağımızı ifade edeyim” diye konuştu.

Tek rakibimiz THY

TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız da Türkiye’nin kalkınmasında çok önemli işlevler üstlenen, modernleşme sürecinin adeta simgeleri olan TCDD ve THY’nin ulaşımda çok verimli bir işbirliğinin tohumlarını attığını söyledi.

TCDD’nin “kara tren” imajından sıyrılarak, ülkenin en dinamik sektörlerinden birisi haline geldiğini anlatan Yıldız, Türkiye’nin yüksek hızlı tren çağına girmesiyle dünyada 8, Avrupa’da 6. ülke olmasının yepyeni bir dönemi başlattığını dile getirdi.

TCDD’nin her alanda kaliteyi yakalamak, müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla alanlarında bir numara olan yerli ve yabancı kurumlarla işbirliği yaptığını dile getiren Yıldız, “Tek rakibimiz THY” dedi

THY, Afrika’da havayolunu halkın yolu yaptı

THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY’nin havayolunda Türkiye’de ve dünyada bir fark oluşturduğunu ifade etti. TCDD ile THY arasında ticari işbirliği protokolünün de imzalanacağını dile getiren Kotil, hızlı tren ile uçak yolcusunu kombine olarak taşıyacağız. CIP salonlarını, mil programlarını kullananlarla ilgili olarak çok geniş bir ticari protokolde imzalayacağız. THY-TCDD işbirliğiyle ülkemizi daha çok uçuracağız” diye konuştu.

THY’nin ödül almaya devam ettiğini belirten Kotil, Avrupa’nın en güçlü havayolu şirketi olduğunu söyledi. Kotil, Afrika’da 4 şehre uçuş gerçekleştirilirken, bugün Afrika’da 44 kente uçulduğunu ve günlük sefer sayılarının çok arttığını bildirdi.

Türkiye’de “havayolunu halkın yolu” yaptıklarını belirten Kotil, şunları kaydetti:

“Biz, Türk havayolu olarak düne kadar Afrika’yı halkın yolu yapıyoruz. Daha önce Türkiye’de olduğu gibi Afrika’da da çok zenginler uçabiliyordu, orta sınıf uçamadığı için ticaret yapamıyordu, gelişemiyordu. İç hatlardaki artıştan dolayı halkta uçmaya başladı. Madrid‘deki toplantıda ortaya çıktı, THY, Afrika’da havayolunu halkın yolu yaptı”

Konuşmaların ardından TCDD Genel Müdürü Yıldız ile THY Genel Müdürü Kotil, işbirliği protokolünü imzaladı (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
TCDD, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, TCDD THY, Temel Kotil, THY, THY afrika, THY Genel Müdürü, THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY Haberleri, THY Uçak Bileti, Thy Uçakları, THY Uçuşları, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları