Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TBMM’den geçen Sağlık Turizmi şirketi USHAŞ yasallaştı!

27 Temmuz, 2018 | 15:35

TBMM'den geçen Sağlık Turizmi şirketi USHAS yasallaştı!

TBMM’den geçen Sağlık Turizmi şirketi USHAŞ yasallaştı. TBMM tatile girmeden önce kabul edilen torba yasada yer alan, tedavi olmak için yurt dışından müşteri getirmek amacıyla kurulacak Sağlık Turizmi şirketi USHAŞ yasalaştı. USHAŞ, bir tur operatörü gibi çalışacak ve yurt dışında sağlık kuruluşu açıp, işletebilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girmeden önce kabul edilen torba yasada yer alan, tedavi olmak için yurt dışından müşteri getirmek amacıyla kurulacak Sağlık Turizmi şirketi USHAŞ yasalaştı.

TBMM’den geçen Sağlık Turizmi şirketi USHAŞ yasallaştı

“Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi” adı altında TBMM’ye getirilen ‘Torba Yasa’nın içinde yer alan USHAŞ, yurt dışından tedavi etmek için müşteri getirmek amacıyla kurulacak, Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş’nin kuruluşu yasalaştı.

TBMM de torba yasanın geçmesinin ardından 1 Ekim’e kadar tatile girdi.

TBMM’den geçerek yasalaşan USHAŞ şöyle tanımlanmakta:

“Türkiye’nin sağlık hizmeti alanındaki yüksek potansiyelini ve rekabet gücünü değerlendirerek sağlık turizminden döviz geliri sağlamak amacıyla ülkede sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemeyip, koordine etmek, uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve stratejiler ile hizmet sunum standartları, akreditasyon kriterleri konusunda Sağlık Bakanlığı’na önerilerde bulunmak üzere Uluslararası Sağlık Hizmetleri unvanı ile bir anonim şirket (USHAŞ) kurulacak.

Sağlık Bakanlığı’na, üniversitelere ve özel sektöre ait uluslararası sağlık turizmi sağlık tesisi yetkisi verilmiş sağlık kuruluşları arasında, uluslararası sağlık hizmetleri kapsamında, tabip, diş tabibi ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar tarafından verilen sağlık hizmetleri için bütçeleri ayrı olmak şartıyla iş birliği yapılabilecek.

Bu kapsamda verilen hizmetin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ücretinin % 50’sini geçmemek üzere belirlenen kısmını, hizmeti alan sağlık kuruluşu USHAŞ, yurt dışında sağlık kuruluşu açabilecek, işletebilecek.

Bu arada yasallaşan USHAŞ’ın başlangıç sermayesi ise 10 milyon Türk lirası olacağı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi şirketi, TBMM, Torba yasa, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Uluslararası Sağlık Hizmetleri, USHAŞ, USHAS yasallaştı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları