Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TBMM Başkanı Karaman’dan Rusya’ya vize ricası!

25 Aralık, 2017 | 11:41

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rusya ile vize rejiminin basitleştirilmesini talep etti. Kahraman, “2019 Rusya ve Türkiye arasında kültür ve turizm yılı olarak ilan edildi. Bu özel yılın ülkelerimiz arasındaki ilişkileri pekiştirmesini ümit ediyorum” dedi.

TBMM Başkanı Kahraman, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da Rusya, Türkiye, Afganistan, İran, ve Çin meclis başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ‘terörle mücadele ve bölgesel işbirliği’ konulu konferans kapsamında Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile bir araya geldi.

İsmail Kahraman’ın, Vyaçeslav Volodin’den, “Türk vatandaşları için Rusya ile vize rejiminin basitleştirilmesini talep ediyoruz” dediği öğrenildi.

2017 yılında turizm alanında patlama yaşandığını ve Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının 4 milyonu aştığını kaydeden İsmail Kahraman, “2019 yılı Rusya ve Türkiye arasında kültür ve turizm yılı olarak ilan edildi. Bu özel yılın ülkelerimiz arasındaki ilişkileri pekiştirmesini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı ayrıca, Moskova’da Türk Kültür Merkezi açmak istediklerinin de altını çizdi.

Öte yandan Vyaçeslav Volodin ise Kahraman’ın daveti üzerine bir grup Rus vekilin 2018’de Türkiye’yi ziyaret edeceğini belirtti.

Moskova ve Ankara arasındaki ilişkilerin geliştiğine dikkat çeken Volodin, vekillerin iki ülke liderlerinin yaptığı anlaşmalarla ilgili mevzuat hususlarını etkili biçimde çözüme kavuşturması gerektiğinin altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afganistan, Çin, İran, İslamabad, İsmail Kahraman, Moskova, Pakistan, Rusya, Rusya Devlet Duması Başkanı, Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin, TBMM Başkanı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türk Kültür Merkezi, Türkiye, Vyaçeslav Volodin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları