Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayyip Erdoğan: Turizm, en önemli kaynaklarımızdan biri

16 Nisan, 2012 | 17:40

Turizm haftası etkinlikleri devam ederken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, turizm potansiyelin Türkiye’nin en önemli kaynaklarından bir haline geldiğini söyledi.

Erdoğan, 2002’de Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı 13 milyonken, 2010 ve 2011’de bu rakamın 31,5 milyona ulaştığını belirtti.

Başbakan Erdoğan, Turizm Haftası münasebetiyle yayınladığı mesajda Türkiye’nin konumuna da dikkat çekti;

“Kıtaların birleştiği, üç yanının denizlerle çevrildiği, dört mevsimin bir arada yaşandığı, medeniyetlerin buluştuğu bir coğrafyada yer alan Türkiye’nin turizm potansiyeli, bugün en önemli kaynaklarımızdan biri haline gelmiştir. Sağlık turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi, kongre turizmi ve doğa sporları gibi çok farklı alanlarda tüm dünyanın ilgisini çekecek eşsiz bir potansiyele sahibiz.”

Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Türkiye’nin, hükümet ve özel sektörün yatırımlarıyla güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Tayyip Erdoğan, “2002 yılında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı turist sayısı 13 milyon iken, 2010 ve 2011 yıllarında bu sayı 31,5 milyona ulaştı. Turizmdeki bu artışta, kamu ve özel sektörümüzün turizm alanındaki yatırımlarının yanı sıra, yaptığımız duble yolların ve Türk Hava Yolları’nın istikrarlı büyüyüşünün de katkıları çok büyüktür. Türkiye bugün dünyanın ilk 10 turizm ülkesi arasında yer almaktadır. İnanıyorum ki, Türkiye, turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşımaya, sahip olduğu hoşgörü iklimi sayesinde, farklı kültürlerden insanlara kucak açmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun ülkemiz için verimli geçmesi temennisiyle, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan turizm, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan turizm, Turizm Haftası, Turizm Haftası Etkinlikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları