Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayyip Erdoğan Küba’ya gidiyor

06 Mayıs, 2010 | 14:59

Başbakan  Erdoğan, Meclis’teki anayasa oylamalarından sonra Azerbaycan’dan Brezilya’ya, Yunanistan’dan Küba’ya kadar birçok ülkeyi ziyaret edecek.

Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’ndaki anayasa değişikliği teklifi oylamalarının sona ermesinin ardından kısa bir “dünya turuna” çıkacak. Erdoğan, Azerbaycan’dan Brezilya’ya, Yunanistan’dan Küba’ya kadar birçok ülkeyi ziyaret edecek.

Erdoğan, 14-15 Mayıs tarihlerinde,  Yunanistan’ı ziyaret ederek, Türk-Yunan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısına eşbaşkanlık yapacak. Yunanistan’ın ardından 17 Mayıs’ta Azerbaycan ve Gürcistan’a gidecek olan Erdoğan’ın, Azerbaycan ziyaretinin ana gündem maddesini Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri oluşturuyor.

Başbakan, 22 Mayıs’ta İspanya’ya gidecek. Erdoğan, İspanya ziyareti kapsamında Başbakan Jose Manuel Zapatero ile görüşüp Medeniyetler İttifakı’nın ikinci toplantısına katılacak. Erdoğan, 28, 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde, Türkiye ile beraber BM Güvenlik Konseyi geçici üyesi olan ve İran’ın nükleer programına Türkiye’ye benzer bir tutum alan Brezilya’da olacak. Erdoğan, Brezilya ziyaretinin ardından birer günlüğüne Arjantin ve Şili’ye de uğrayarak temaslarda bulunacak.

Erdoğan, 26-27 Haziran tarihlerinde de dünyanın en büyük 20 ekonomisine sahip ülkelerin yer aldığı G-20 liderler toplantısı için Kanada’ya gidecek.

Erdoğan’ın Kanada’nın ardından ise Küba’yı da ziyaret edeceği belirtildi. Başbakanlık kaynakları, sağlık sorunları nedeniyle devlet başkanlığı görevini 2008’de bırakmak zorunda kalan Fidel Castro’nun sağlık durumunun elvermesi durumunda Erdoğan ile görüşebileceğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azerbaycan ziyareti, Güvenlik Konseyi, Kanada, Küba, Küba Turu, Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan Küba, Tayyip Erdoğan Küba Ziyareti, Tayyip Erdoğan Ziyareti, Türk-Yunan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları