Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayvan’daki Taipei Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali’ne büyük ilgi

30 Eylül, 2010 | 10:38

Taipei’de dövme çılgınlığı

Çin Cumhuriyeti’nin başkenti ve Tayvan’ın en kalabalık şehri Taipei’de düzenlenen Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali bu yıl büyük ilgi gördü. 12 bölgeden oluşan Taipei şehri uzun yıllardır festivallere ve fuarlara ev sahipliği yapıyor.

Tayvan’ın en önemli ticaret, siyaset ve kültür merkezi olan Taipei, festival boyunca oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Taipei Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali’ne katılanlar üç gün süren festival boyunca, birbirinden ilginç dövme çeşitlerini bulma ve yaptırma imkanına sahip oldular.

Tayvanlı tattoo artistlerinin yaptıkları çalışmalarla dünya çapında üne kavuşması ile birlikte her yıl Taipei Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali düzenlenmeye başlandı. Dünyanın farklı şehirlerinden Taipei’ye akın eden kişiler aynı zamanda bu turistik Taipei şehrini gezme imkanı da buldular.

Taipei şehrinin gezilecek yerleri arasında; 2003 yılında Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yüksek binası olarak onaylan Taipei 101, Chiang Kai-shek Anıtı, Sun Yat-sen Anıtı, Saray Müzesi (National Palace Museum),Grand Otel, Longshan Tapınağı ve Huaxi Gece Pazarı (Yılan Pazarı), Shilin Gece Pazarı, Taipei Hayvanat Bahçesi yer alıyor.

Taipei Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali’ne gelenler en çok Taipei 101’e ilgi gösterdiler. Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Burç Halife binası tarafından 21 Temmuz 2007 tarihinde geçilene kadar dünyanın en yüksek binası konumunda olan Taipei 101, 1999 yılında yapımına başlanarak, 2004 yılında tamamlanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chiang Kai-shek Anıtı, Grand Otel, Longshan Tapınağı ve Huaxi Gece Pazarı (Yılan Pazarı), Saray Müzesi (National Palace Museum), Shilin Gece Pazarı, Sun Yat-sen Anıtı, Taipei, Taipei 101, Taipei 101 Binası, Taipei 101 Nerede, Taipei gezisi, Taipei Hayvanat Bahçesi, Taipei Nerede, Taipei otel, Taipei Otelleri, Taipei Şehri, Taipei Şehri Tur, Taipei Tur, Taipei Turu, Taipei Uluslararası Dövme Festivali, Taipei Uluslararası Tattoo, Taipei Uluslararası Tattoo (Dövme) Festivali, Taipei Uluslararası Tattoo Festivali, Tayvan Taipei,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları