Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın Phuket Adasında Sizlere Özel Plajlar

04 Temmuz, 2017 | 17:09
Phuket Adası

Phuket Adası

 

Tayland’ın ünlü tatil yeri olan Phuket adasının ünlü ve muhteşem bir güzelliğe sahip plajları sizler için derledik.

Phuket adası birbirinden güzel plajlara sahip ve Phuket adası tatili düşünenler için kesinlikle görmesi gereken yerlerden olan, Phuket plajlarından sizlere özel seçtiğimiz seçenekler. Phuket adasında seçilen plajlardan daha fazlası mevcuttur.

Phuket balayı tatili gerçekleştirmek isteyenler için güvenli, kalabalık olmayan ve doğa harikası plajlarını keşfetmek istiyorlarsa. Başlıyoruz!!

 

İşte en güzel Phuket plajları;

 

Pansea Beach

 

Pansea Beach

Pansea Beach

 

Kendisinden daha ünlü olan Surin plajının kuzeydeki uzantısı olarak düşünülmüşse de Pansea Beach, Surin’den ufak bir coğrafi oluşum ile ayrılıyor. Ve Surin’e gelen kalabalıkların büyük bir çoğunluğu Pansea’nın varlığından haberdar olmuyor. Sadece meraklıların arayıp bulduğu sakin ve bozulmamış plajda temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler de mevcut.

 

Nai Harn Beach

 

Nai Harn Beach

Nai Harn Beach

 

Phuket adasının binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan Nai Harn Beach beton yapılaşmanın olmamasıyla ziyaretçileri mest ediyor. Plaja yakın olan tesisler plaj arkasındaki tepenin ardında bulunuyor. Plaj yakınlarında yapılaşma olmamasının nedeni ise yıllar önce Budist keşişlerin burada bir manastır kurmuş olmaları.

 

Nai Thon Beach

 

Nai Thon Beach

Nai Thon Beach

 

Phuket’in önemli yemek, alışveriş ve eğlence merkezlerine uzaklığı, Nai Thon Beach’in diğer plajlara oranla daha sessiz ve sakin olmasını açıklıyor. Nai Thon’daki yerel yerleşimin nüfusu da çok az. Plaj yakınlarında sadece birkaç yerel restoran ve market var. Nai Thon, kalabalık Bang Tao Beach’e araçla 20 dakika mesafede.

 

Kata Beach

 

 

Kata Beach

Kata Beach

 

Kata Plajı, Phuket’in meşhur klasik tropikal plajlarından biri. Kata Beach, kendisinden daha ünlü Patong plajına oranla doğal görünümünü koruyan bir plaj. Adanın en yeşil plajlarından biri durumundaki Kata Beach, yılın büyük bölümünde sörf için de uygun rüzgarlara sahip.

 

Kata Noi Beach

 

 

Kata Noi Beach

Kata Noi Beach

 

Kata Noi Beach, büyük kardeşi Kata plajı ile adanın en popüler kumsallarından. 700 metre uzunluğundaki plajda Katathani Resort bulunuyor. Nispeten dar olan plaj yüksek sezonlarda çok kalabalık olabiliyor olsa da coğrafi güzelliği kalabalığı unutturuyor.

 

Patong Beach

 

 

Patong Beach

Patong Beach

 

Phuket’in en ünlü plajı olan Patong, en güzel sahillerin bulunduğu bu listede küçük bir tartışma yaratabilir. Bazıları, Patong’un muhteşem doğasının kentsel yapıların çirkinliği nedeniyle bir öneminin kalmadığı görüşündeydi. Ancak Tayland devleti 2014’teki büyük plaj temizliğinde Patong’a da el attı ve muhteşem bir değişim yarattı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Phuket adası, Phuket Plajları, Tayland,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları