Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın incisi Koh Samui’nin en güzel plajları

30 Mayıs, 2018 | 16:11

En iyi Koh Samui Plajları

Yaz sezonun açıldığı şu günlerde, tatilini Uzakdoğu’da geçinmek isteyenler muhteşem ada Koh Samui’yi tercih ediyor. Pırıl pırıl güneşin üzerinde parladığı bembeyaz kumsallar, turkuaz suların hüküm sürdüğü Koh Samui’ye dünyanın her tarafından turist akını devam ediyor. İşte Tayland’ın cennet adası Koh Samui’nin birbirinden güzel plajları.

Denize kadar uzanan palmiyelerin, rengarenk balıkların, mercanların, deniz kabuklarının, gizemli adacıkların ve yemyeşil doğanın bulunduğu Koh Samui adeta cennetten bir köşeyi andırmakta.

Tropik iklimi ve bozulmamış doğasıyla, Koh Samui dünya turizm pazarının en gözde adaları arasında yer almaya devam ediyor.

Dünya turizminde kendinden oldukça söz ettirmesine karşın hala el değmemiş köşeleri bulunan Koh Samui’de onlarca plaj bulunmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Koh Samui Adası sizi bekliyor.

Bu cennet adada yer alan en popüler plajlar, Chaweng’den, Choeng Mon’a kadar, farklı zevkler için çeşitli alternatifler sunmakta.

İşte size Koh Samui’deki en güzel plajlardan bazıları…

Koh Samui Chaweng Plajı

Samui’nin gözde plajı Chaweng

Balayı çiftlerinin de çok fazla rağbet ettiği Koh Samui’nin doğusunda yer alan ve oldukça yoğun olan Chaweng Plajı, gençlerin ve ailelerin gözdesi durumunda.

7 kilometrelik bembeyaz kumsala sahip olan Chaweng Plajı’nda uygun bütçeli restoran ve bar seçenekleri bulunurken, mercan kayalıklarının dalgalardan koruduğu bu eşsiz koy turkuaz suları ile herkesi büyülüyor.

Koh Samui Bang Por plajı

Ödüllü plaj Bang Por

Bang Por ise Koh Samui’nin ödüllü plajlarından. Phong Phae Nehri’nin ağzı ve ufak bir kayalık arasında 11 kilometre boyunca uzanan Bang Por plajı, adanın en uzun plajı. Yeterli sayıda konaklama alternatifine sahi olan Bang Por’da restoran ve barlar tatilcilere gayet güzel hizmet vermekte.

Koh Samui Samrong plaji

Koh Samui’nin en kuzeyindeki plaj: Samrong

Tayland‘ın cennet adası Koh Samui’nin en kuzeyindeki Samrong Plajı ve Thongson Koyu, Bangrak ve Choeng Mon plajları arasında yer almakta.

Turkuaz rengi suları, ipek gibi ince beyaz kumları ile sessiz ve sakin bu bölge tatilcileri kendilerini ait özel plajda hissetmelerine neden oluyor.

Koh Samui Silver Beach

Küçük ama beklentilerin ötesinde: Silver Beach

Lamai Plajı’nın hemen kuzeyinde küçük bir koyda, ufak ama tam bir tropik cennet olan Silver Beach, turistlerin beklentilerini fazlasıyla karşılamakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Koh Samui Balayı Tatili Turu sizi bekliyor.

Silver Beach Resort, Crystal Beach Resort, Crystal Bay ve Thongtakian Resort gibi Koh Samui’nin elit otellerinin bulunduğu Silver Beach, Haad Thong Ta-khian yani Ta-hian ağaçlarının plajı anlamına gelmektedir.

Bu muhteşem plaja otellerde kalmasanız dahi girmeniz için Tayland hükümeti karar almış.

Koh Samui Taling Ngam plajı

Çarpıcı manzarasıyla ünlü Taling Ngam

Ormanlarla iç içe bozulmamış kumsal ve Anthong Milli Parkı’nın çarpıcı manzaraları Taling Ngam’ı adanın en popüler plajları arasına sokuyor. Batıya bakan Taling Ngam plajı çarpıcı bir gün batımını da sunuyor.

Ucuz bungalovlardan lüks tatil seçeneklerine kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut.

Plajın tek dezavantajı veya avantajı Chaweng gibi merkezi yere araçla bir saat kadar uzakta olması. Bu da plajın çok tenha olması anlamına geliyor.

Koh Samui Lipa Noi plajı

Ailelerin tercihi Lipa Noi Plajı

Lipa Noi, 100 metreye kadar sığlığı, mercan ya da kaya barındırmaması nedeniyle çocuklu ailelerin ve yüzme bilmeyenlerin en çok tercih ettiği plaj.

Koh Samui Choeng Mon plajı

Turistlerin haberdar olmadığı yer: Choeng Mon

Choeng Mon, Samui Adası’nın kuzeydoğu ucunda koylardan oluşan bir dizi plaj. Sadece bir kaç otelin bulunduğu, Koh Samui’ye gelen çoğu turistin varlığından bile haberdar olmadığı Choeng Mon açıklarında iyi yüzücülerin ulaşabildiği bir adacığa da sahip.

Koh Samui Maenam plajı

Gün batımı manzarasının en güzeli Maenam izlenir

Ko Phangan’ın mükemmel manzarası Maenam’ın popüler olmasındaki etkenlerden biri.

Çok da uzun sayılmayacak bir süre önce sakin bir plaj olan Maenam, özellikle son yıllarda açılan otellerle yoğun bir destinasyon haline geldi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Koh Samui Otelleri sizi bekliyor.

Plaj, Bophut’a benzer şekilde kalın sarımtırak kumlardan oluşuyor.Bu plaj, gün batımında harika bir yürüyüş vaat ediyor.

Koh Samui Bophut plajı

Koh Samui’nin en korunmuş yeri: Bophut

Bophut’u bu listeye sokan 3 kilometrelik kumsallarının yanı sıra adanın en zarif ve iyi korunmuş yerlerinden biri olan Fisherman’s Village’dır. Bophut Plajı her bütçeye uygun tatil köylerinin sıralandığı popüler bir plajdır.

Koh Samui Lamai Plaji

Hin Ta ve Hin Yai’nin bulunduğu ünlü plaj Lamai

Koh Samui’nin ikinci büyük tatil beldesi olan Lamai’nin plajı, beyaz ve incecik kumunun yanı sıra palmiye ağaçları ile tropik manzara ile turistleri mest etmekte.

Lamai Plajı’nın simgeleri arasında olan büyük granit kaya kayalarının en ünlüsü plajın güney ucundaki Hin Ta ve Hin Yai’dir.

Chaweng’den daha sessiz ve daha tenha olan Lamai plajı, konaklama, yemek ve alışveriş seçenekleri alternatifleriyle keşfedilecek güzellikleri barındırmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bang Por, Bophut, Chaweng, Choeng Mon, Koh Samui, Koh Samui'deki en güzel plajları, Lamai, Lipa Noi, Maenam, Samrong, Silver Beach, Taling Ngam, Tayland'ın incisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları