Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın cennet adası Koh Samui’de nereleri gezmeli?

23 Nisan, 2018 | 16:17

Taylandın cennet adası Koh Samuide nereleri gezmeli?

Tayland Körfezi’ndeki üç adanın en büyük ve en çok turist çeken adası Koh Samui, Uzakdoğu’nun cennetlerinden biridir. Denizi, plaj partileri, geleneksel yemekleri, doğal güzellikleri ve yaşamıyla turistleri kendine çekmeye devam ediyor.

Tayland’ın dünyaca ünlü Phuket Adası’nı kıskandıracak kadar gelişmiş, onlarca plaj bulunan Koh Samui’de turistlerin isteyeceği hemen her şey mevcut.

Tatil cenneti Koh Samui’nin doğu sahilinde yer alan Chaweng ve Lamai plajları özellikle gece hayatını seven turistlerin tercih ettiği en hareketli bölgeler.

Tayland Koh Samui Bophut plajı balayı çiftleri

Balayı çiftlerinin tercihi Bophut plajı

Koh Samui’nin kuzeydeki Bophut plajı ise daha seçkin bir kitleye hitap ederken, buraya özellikle balayı çiftleri tercih etmekte.

Çocuklu aileler tatil tercihlerini ise daha çok Mae Nam plajından yana kullanıyorlar.
Koh Samui’de yer alan tüm plajlara feribot rıhtımının bulunduğu Nathon’dan veya havaalanından ulaşılabilmekte.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Koh Samui Balayı Turları sizi bekliyor.

Koh Samui’nin doğusunda yer alan Chaweng Plajı 6 km uzunluğa sahip ve adanın en popüler plajı olarak adlandırılmakta.

Kuzey Chaweng, Orta Chaweng ve Güney Chaweng şeklinde üç kısımdan oluşan plaja muhteşem güzellikte bir denize ve kuma sahip.

Tayland Koh Samui adası Chaweng  plajı

Koh Samui’nin en renkli yeri: Chaweng

Plajın kuzey kısmı sakinliği ile bilinirken orta Chaweng ise plajın en kalabalık bölümü. Çok sayıda bar ve gece kulübünün yer aldığı orta Chaweng’de gece hayatı da oldukça renkli!

Küçük Chaweng ise aileler ve çiftler tarafından tercih edilen daha sakin bir plaj.
Koh Masui’nin doğusunda bulunan Lamai Plajı ise en popülerler arasında ikinci durumda. Chaweng’e göre daha sakin olan plajda jet-ski gibi çeşitli su sporları yapma imkanı da bulunuyor.

Tayland Koh Samui Lamai  Plajı

Gece hayatı bakımından Chaweng’den sonraki en hareketli yer olan Lamai plajının ayrı bir özelliği de bulunmakta. Koh Samui’ye gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerlerin içinde olan Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları da Lamai plajında bulunmakta!

Koh Samui’de ayrıca Choeng Mon Plajı, Büyük Buda Plajı, balayı çiftlerinin tercihleri arasında bulunan Bophut Plajı, sığ suları nedeniyle çocuklu ailelerin daha çok bulunduğu Mae Nam Plajı, sakin bir koyda yer alan ve meditasyondan tarot okumalarına kadar birçok aktivitenin yapıldığı tesislerin bulunduğu Bang Por Plajı Tayland’ın bu cennet adasındaki en güzel plajlar arasında yer almakta.

Tayland Koh Samui Chaweng gece hayatı

Koh Samui’de gece hayatının merkezi Chaweng plajı

Adanın gece hayatının en hareketli yeri Chaweng plajındaki Soi Green Mango sokağı. Onlarca bar, gece kulübü, kabare ve Tay boksu yapılan yerlere gelen turistlere eğlence sınırsız şekilde verilmekte.

Chaweng‘deki Tay kızlarının dans ettiği go-go ve bira barları ise genelde Soi Green Mango&Soi Reggae sokaklarında bulunmakta

Koh Samui’de nereleri gezmeli?

Tayland Koh Saümui Wat Plaai Laem

Plai Laem Tapınağı

Koh Samui’de görülmesi gereken yerlerin başında Bang Rak bölgesinde bulunan Wat Plai Laem gelmekte. Oldukça renkli bir Çin tapınağı olan, su üzerindeki platformda yer alan Plai Laem Tapınağı’nda merhamet tanrıçası Guanyin’in 18 kollu devasa bir heykeli bulunmakta.

Tayland Koh Samui Büyük Buda Tapınağı

Büyük Buda Tapınağı

15 m yüksekliğindeki altın Buda heykelinin yer aldığı Phra Yai Tapınağı, Koh Samui’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri. Bang Rak plajına köprü ile bağlanmış bir ada üzerinde bulunan ve 1972 yılında inşa edilmiş tapınakta bulunan heykelin üzerindeki iki yılan, Buda’nın kendisini yoldan çıkartmaya çalışan güçlerle mücadelesine yardım eden Nagaları temsil etmekte.

Tayland Koh Samui Gizli Buda Bahçesi

Gizli Buda Bahçesi

Adanın en yüksek tepelerinden birinde bulunan Gizli Buda Bahçesi’nde yüzlerce Buda, tanrı ve hayvan heykeli yer almakta. Buradaki heykeller Koh Samui’deki bir çiftçi tarafından 1976 yılında yapılmaya başlanmış.

Tayland Koh Samui  Na  Muang şelalesi

Na Muang Şelalesi

Koh Samui’nin görülmesi gereken doğal güzelliklerden… Na Muang, 30 metre uzunluğunda ve adadaki en büyük şelale. Na Muang’da yüzmeye elverişli bir de doğal havuz bulunmakta. Na Muang’un yakınlarında Na Muang 2 ve Wang Saotong adlarında iki şelale daha bulunuyor. Ancak bu şelaleler Na Muang’ın ihtişamını taşımamakta.

Koh Samui Mumyalanmış Keşiş Tapınağı Tayland

Mumyalanmış Keşiş Tapınağı

Eski baş keşişin mumyalanmış bedeninin bir camekan içerisinde sergilenmesi buranın popüler olmasını sağlamış. Yaşadığı dönemde özel güçleri olduğu söylenen baş keşişin mumyalanmış cesedi güneş gözlükleri ile ziyaretçilere oldukça ilginç bir deneyim sunmakta.

Tayland Koh Samui Büyükanne Büyükbaba kayalıkları

Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları

Koh Samui’ye gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerlerin içinde olan Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları Lamai plajında yer almakta. Erkek ve kadın cinsel organlarını andıran bu kayalar Koh Samui’nin en çok turist çeken yerlerinden biri.

Tayland Koh Samui Kaplan hayvanat bahçesi

Kaplan Hayvanat Bahçesi ve Samui Akvaryumu

Denizaslanı ve kaplanlarla fotoğraf çektirebileceğiniz bu parka da turistler oldukça ilgi göstermekte. Özellikle kaplanlarla fotoğraf çektirmek turistler için çok farklı bir deneyim olmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Adası, Bophut plajı, Büyük Buda Tapınağı, Büyükanne ve Büyükbaba Kayaları, Cennet adası, Chaweng, Gizli Buda Bahçesi, Koh Samui, Lamai plajı, Mumyalanmış Keşiş Tapınağı, Na Muang Şelalesi, Plai Laem Tapınağı, Samui Akvaryumu, Tayland,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları