Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’dan Havaalanları İçin Büyük Yatırım

14 Temmuz, 2017 | 10:52

Suvarnabhumi Havaalanı

 

Tayland‘da ülkenin en iyi havaalanlarının kapasitesinin arttırılması için 6 milyar dolarlık yatırım yapılacak

Tayland’dan Havaalanları İçin Büyük Yatırım

Başkan Nitinai Sirismatthakam; şirketin planının 2022 yılına kadar şu anda toplamda 75 milyon yolcu kapasiteli olan Suvarnabhumi ve Don Mueang Uluslararası Havaalanı için yıllık 90 milyon yolcu kapasitesinin hedeflendiğini, Bangkok’un düşük maliyetli havaalanı olan Don Mueang  uluslararası havaalanı için ise 40 milyon yolcu kapasitesinin hedeflendiğini söyledi.

Şirket şu anda Tayland’ın popüler tatil yerlerinden biri olan Phuket dahil 4 adet havaalanı işletiyor. Nitinai 22 Haziran’da Bangkok’ta vermiş olduğu bir röğortajda; ” 10 yıl içerisinde altı havaalanımıza 6 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi. Nitinai; Suvarnabhumi için planların, 2020 yılına kadar hali hazırda var olan terminal kompleksine yeni bir yolcu salonu eklenmesini de içerdiğini, ertesi yıl ise üçüncü bir pistin eklenmesinin ve 2022 yılında ise yeni bir uluslararası terminalin açılmasının söz konusu olduğunu söyledi.

Bloomberg Intelligence’a göre, şirketin işletme karı yeni ticari ve uçuş imkanlarının devreye girmesiyle birlikte 2020 yılına kadar %50 daha da artabileceği ön görülüyor.

Tayland’daki Popüler Tatil Yerleri İse;

Dünyanın önde gelen balayı ve eğlence yeri olarak bilinen Tayland’a son yıllarda dört bir yandan ilgi atmaktadır. Uzakdoğu turları düşündüğünüzde mutlaka Tayland’ı görmeniz gerekmelidir. Tayland’da ise popüler tatil yerleri bulunmaktadır;

Phuket Adası

Phuket Adası Tayland

 

Koh Samui

Koh Samui Tayland

 

Pattaya

Pattaya Tayland

 

Bangkok

Bangkok Tayland

 

Tayland’daki popüler tatil yerleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Tıklayınız… ( 1 , 2 , 3  , 4  )

Kaynak: 1 , 2

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Don Mueang, Koh Samui, Pattaya, Phuket adası, Suvarnabhumi, Tayland,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları