Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’dan Havaalanları İçin Büyük Yatırım

14 Temmuz, 2017 | 10:52

Suvarnabhumi Havaalanı

 

Tayland‘da ülkenin en iyi havaalanlarının kapasitesinin arttırılması için 6 milyar dolarlık yatırım yapılacak

Tayland’dan Havaalanları İçin Büyük Yatırım

Başkan Nitinai Sirismatthakam; şirketin planının 2022 yılına kadar şu anda toplamda 75 milyon yolcu kapasiteli olan Suvarnabhumi ve Don Mueang Uluslararası Havaalanı için yıllık 90 milyon yolcu kapasitesinin hedeflendiğini, Bangkok’un düşük maliyetli havaalanı olan Don Mueang  uluslararası havaalanı için ise 40 milyon yolcu kapasitesinin hedeflendiğini söyledi.

Şirket şu anda Tayland’ın popüler tatil yerlerinden biri olan Phuket dahil 4 adet havaalanı işletiyor. Nitinai 22 Haziran’da Bangkok’ta vermiş olduğu bir röğortajda; ” 10 yıl içerisinde altı havaalanımıza 6 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi. Nitinai; Suvarnabhumi için planların, 2020 yılına kadar hali hazırda var olan terminal kompleksine yeni bir yolcu salonu eklenmesini de içerdiğini, ertesi yıl ise üçüncü bir pistin eklenmesinin ve 2022 yılında ise yeni bir uluslararası terminalin açılmasının söz konusu olduğunu söyledi.

Bloomberg Intelligence’a göre, şirketin işletme karı yeni ticari ve uçuş imkanlarının devreye girmesiyle birlikte 2020 yılına kadar %50 daha da artabileceği ön görülüyor.

Tayland’daki Popüler Tatil Yerleri İse;

Dünyanın önde gelen balayı ve eğlence yeri olarak bilinen Tayland’a son yıllarda dört bir yandan ilgi atmaktadır. Uzakdoğu turları düşündüğünüzde mutlaka Tayland’ı görmeniz gerekmelidir. Tayland’da ise popüler tatil yerleri bulunmaktadır;

Phuket Adası

Phuket Adası Tayland

 

Koh Samui

Koh Samui Tayland

 

Pattaya

Pattaya Tayland

 

Bangkok

Bangkok Tayland

 

Tayland’daki popüler tatil yerleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Tıklayınız… ( 1 , 2 , 3  , 4  )

Kaynak: 1 , 2

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Don Mueang, Koh Samui, Pattaya, Phuket adası, Suvarnabhumi, Tayland,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları