Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’da Bangkok Şehrinde Sokakta Yemek Satışlarına Denetim

21 Nisan, 2017 | 11:39
Bangkok Tayland

Bangkok Tayland

 

Asya Turizminin Önde Gelen Destinasyonu Tayland Bangkok Şehrinde Sokakta Yemek Satışı Yapanlara Denetim Ve Yasaklar Geleceği Turizm Bakanlığından Açıklandı

Tayland Turizm Bakanı katıldığı Singapur – Lite etkinliğinde konuştu. Tayland Turizm Bakanı açıklamasında, Bangkok’da sokak da yemek satışı yapan satıcıların düzenlenmesi ve kaldırılması gerektiğini belirtti. Son dönemde Bangkok sokaklarını kaplayan sokak satıcılarının kirlilik yaratması ve düzensiz olması Turizm Bakanlığınca göze çarpmış olması, sokakların kirlenmesi ve temiz bir alan olmaması sonucu. Bakanlık tarafından bu tarz sokak satıcıların düzenlenmesi veya kaldırılması için harekete geçirdi.

Taylan Turizm Bakanı açıklamasında, ” Tayland mutfağı Asya ve Dünya mutfağının önemli mutfaklarından birini ve kültürünü barındıran bir mutfak olduğunu ve bu mutfağı tanıtmak için Bangkok’un önemli bir şehir olduğunu ama Tayland’a gelen turistlere, mutfağı tanıtmak için özel bölgeler oluşturulması gerektiğini ve gerekirse bu bölge sokak satışı yapanların konuşlandırılması gerektiğinin gerektiğini belirtti.

Tayland’ın Asyanın Turim Popülerliği Artışta

Tayland, Asya’nın ve Uzakdoğunun en önemli turizm destinasyonlarından biri olma özelliği ve Phuket gibi, Koh Samui gibi adalarınında Tayland’a olması, Tayland’ı turistler için cazibeli hale getiriyor. Tayland son senelerde aldığı yabancı turist sayısı 29.9 milyon olması ve turizm potansiyeli, Asya’da bir çok destinasyona rakip olacağını gösteriyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Tayland, Tayland Mutfağı, Tayland Turizm Bakanı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları