Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’da Türkiye Bahçesi kuruldu

23 Ocak, 2012 | 10:23

Tayland’ın Chiang Mai şehrinde başlayan 2011 Royal Flora Ratchaphruek Expo, botanik sektöründen büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Üç ay devam edecek olan Expo’da 32 ülke yerini aldı. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, kurduğu 2 bin metrekarelik Türkiye Bahçesi ile Expo 2016 Antalya’yı tanıtıyor.

Uluslararası Sergiler Bürosu, 2011 Aralık ayında 2016 Botanik Expo’sunun bayrağını Türkiye’ye vermişti. ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla Antalya’da yapılacak organizasyon, 900 dönüm alanda kurulacak. 6 ay devam edecek Expo’ya 100 ülke katılacak. 5 milyon yabancı ve 3 milyon yerlinin geleceği Antalya 2016 Expo’nun ekonomiye 1 milyar euro katkı sunacağı öngörülüyor.

Tayland Exposu’nu değerlendiren Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, bu tür organizasyonların kendileri için ısınma turları olduğunu belirtti. Bağdatlıoğlu, “Edindiğimiz tecrübeler ile nisan ayında Hollanda’da tertip edilecek Venlo Expo’ya daha iyi hazırlanacağız.” dedi. Expo 2016 için çok çalıştıklarını vurgulayan Bağdatlıoğlu, “Tanıtımımızı broşür göndererek değil birebir diyaloga girerek, anlatarak, göstererek yapacağız.” dedi.

Dünyanın bir ucu olan Tayland’da bir Türkiye Köşesi olmasından gurur duyduğunu belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ise “Global dünyada yer almak için sadece ihracat yeterli değil. Sosyal ve kültürel olarak da yakınlaşmalar gerekli ve bu etkileşimler ekonomik bağlantıları da beraberinde getirecektir.” ifadelerini kullandı.

Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun da katkısıyla Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği koordinasyonunda kurulan Türkiye Bahçesi’nde tertip edilen Türk Gecelerine, Ekonomi Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi temsilcileri katıldı. Ayrıca 2016 Antalya Expo’yu kucaklayan İcra Kurulu, Antalya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Antalya Ticaret Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal ile Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin iştirak etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya 2016 Expo, Chiang Mai, Chiang Mai şehri, Mamulleri İhracatçıları Birliği, Royal Flora Ratchaphruek Expo, Tayland, Tayland Exposu, Tayland türk bahçesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları