Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’daki Türk okulundan iftar yemeği

02 Eylül, 2010 | 10:09

Tayland‘ın başkenti Bangkok’taki iki Türk okulundan biri olan Cindamani (Elmas) Koleji, okul çevresindeki insanlara iftar verdi. Yaklaşık 500 kişinin geldiği yemeğe, çok sayıda Budist de katıldı.

Bangkok’taki Elmas Koleji, okul çevresindeki insanlar ile kaynaşma ve Ramazan’da paylaşma kültürünü yaşatmak amacı ile iftar yemeği düzenledi. Yaklaşık 500 kişilik olarak planlanan iftar için hazırlanan yemekler tamamen tükendi. Yemeklerin servisinde okulun yerli personeli ile öğretmenleri gönüllü olarak görev yaptı. Yemeğe okul çevresinde yaşayan çok sayıda Budist de katıldı.

Bangkok’un merkezine çok yakın bir bölgede, orta gelir seviyesine yakın ailelerin ikamet ettiği bir semtte bulunan ve 36 yıl önce açılan okul bölgede oldukça iyi tanınıyor. 6 yıl önce Türk işadamı ve eğitimciler tarafından devralınan okul, o günden bu yana başarılarını katlayarak artırıyor.

Cindamani (Elmas) Koleji Müdürü Osman Gül, Cihan mikrofonlarına yaptığı açıklamada, çevreleriyle olan güzel diyaloglarını daha da ileriye götürmek için her Ramazan böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi. Paylaşma duygusunun öneminin bu şekilde daha yakından hissedildiğini ifade eden Gül, yemeğe katılan misafirlerin memnun olarak ayrıldıklarını sözlerine ekledi.

Tayland’da hizmet veren 3 Türk okulundan biri olan Cindamani (Elmas) Koleji, en son iki hafta önce Ulusal Bilim Haftası Proje Yarışması’nda kazandığı altın madalya ile gündeme gelmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok Haberleri, Bangkok Okulları, Bangkok Turist, Bangkok'taki Elmas Koleji, Cindamani (Elmas) Koleji Müdürü Osman Gül, Tayland, Tayland Cindamani (Elmas) Koleji, Tayland Mutfağı, Tayland Phuket, Tayland Samui, Tayland Türk Okulu, Tayland Türk Okulu İftar Yemeği, Turizm Bangkok, Ulusal Bilim Haftası Proje Yarışması,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları