Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’daki Türk okulları başarılarına yenisini ekledi

21 Ağustos, 2010 | 16:12

Tayland‘daki Türk okulları başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Tayland’da Ulusal Bilim Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen proje yarışmasında Türk okullarından biri birincilik kazanırken, diğeri de mansiyon ödülünü aldı.

Tayland’da Ulusal Bilim Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen proje yarışmasına ülkede Türk girişimcileri tarafında açılan iki okul katıldı. Okullardan Cindamani (Elmas) Koleji öğrencileri birincilik kazanırken, Sirivat (Onur) Koleji öğrencileri de mansiyon ödülüne layık görüldü.

Cindamani (Elmas) Koleji 8. sınıf öğrencileri Vorathon Kunlaphatvit, Anundatet Thanavirapath ve İhsan Akçay yarışmaya “Büyük şehirlerde yüksek binaların yol açtığı ısı adası etkisinin şehir planlaması yoluyla azaltılması” konulu proje ile katılarak altın madalya aldı. Başarılarını Cihan mikrofonlarına değerlendiren öğrenciler, yardımlarından ötürü öğretmenlerine ve okullarına teşekkür etti.

Projeye danışmanlık yapan biyoloji öğretmeni Halim Demir, çocukların proje yapmak için sıkı çalıştıklarını, kendisine deneyle ilgili konularda danıştıklarını ifade etti. Cindamani (Elmas) Koleji Müdürü Osman Gül ise başarılarından ötürü öğrencileri, ailelerini ve öğretmenleri tebrik etti.

Tayland’daki bir başka Türk okulu Sirivat (Onur) Koleji de yarışmaya lise kategorisinde katıldı. “Tekstil boyalarının kirlettiği atık suların zehirlerinden arındırılması” konulu projeyle yarışan Pasu Singhasaha ile Nopparat Busbarat’e mansiyon ödülü kazandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anundatet Thanavirapath, İhsan Akçay, Tayland, Tayland Mutfağı, Tayland Otelleri, Tayland Samui, Tayland Turizm, Tayland Türk Okulları, Tayland Turu, Tayland Ulusal Bilim Haftası, Tayland'da tatil, Ulusal Bilim Haftası, Vorathon Kunlaphatvit,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları