Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland Samui Adası ‘nda sıcacık bir tatil / Turizm Haberleri

11 Ocak, 2011 | 12:37

Tayland Samui Adası ‘nda sıcacık bir tatil / Turizm Haberleri

Tayland Samui Adası son yıllarda türk turistlerin ilgisini çekmeye başldı.

Samui Adası uzun yıllardır dünyanın heryerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Türk turistler tarafından yeni keşfedilen Samui adası, geçtiğimiz yıllarda Forbes dergisince dünyanın en seksi 10 adasından biri seçilmişti. Hatta David ve Victoria Beckham çiftinin Samui Adası ‘nda aldıkları villa günlerce konuşulmuştu.

Cennet Ada olarak bilinen Samui Tayland Körfezi’nde yer aldığı için tsunami riskinden de uzak ve özellikle balayı çiftleri tarafından yoğun ilgi görüyor.

Şairin dediği gibi ; Cennet de cehennem de bu dünyanın mevsimleri, Samui’de ise tek mevsim var.

40 bin nüfuslu Samui Adası senede yaklaşık bir milyon turist ağırlıyor. Samui Adası ‘nda otellerin ve restoranların kalitesi çok yüksek. Tam bir turizm cenneti olan Samui Adası bozulmamış bir doğaya sahip ve sadece deniz, kum, güneş tatili değil kültür, gezi, tarih, alışveriş gibi birçok alternatifleri de Samui Adası ‘nda bulabilirsiniz.

Samui ‘de Her tarafta bedava dağıtılan haritalar, rehber kitaplar bulunuyor. Restoranlardan tutun, dalma okullarına, SPA’lardan günlük turlara her şeyin broşürü ve kitabı ücretsiz.

Pha Ngan Adası ‘nda dolunay partileri

Koh Samui ve Koh Phangan adalarında ‘Full Moon Party’ heyecanı, rüzgar sörfü, okçuluk, şnorkelle dalışkano, fil safari gibi turların yanı sıra sürat tekneleriyle sahilleri keşif turu gibi birçok macera dolu deneyim de konukları bekliyor.

Parti düşkünleri için Samui çok renkli bir ada. Bangrak ise Büyük Buda heykelinin olduğu bir bölge, adayı turlarken burada durulup bir Samui Hatırası çektiriliyor. Bangrak’ta kalınacak uygun fiyatlı bir çok otel mevcut.

Chaweng plajında eğlence

Her an eğlence isteyenler için Samui Adası ‘nda bulunan Chaweng plajı harika bir seçim. Genellikle gençlerin işgalindeki bembeyaz kumlu plajda şık restoranlar, barlar var. Satıcılar size binbir farklı rengi taşıyor, uygun rakamlarla masaj yapanlar müşterilerini bekliyor.

Güneşle aranıza mesafe koymak istediğinizde minderlerin birine yayılın ve usta ellere kendinizi teslim edin, refleksoloji dedikleri ayak masajını hiç yaptırmadıysanız, mutlaka deneyin.

Samui Adası ‘nın ikinci büyük plajı Lamai

Samui Adası ‘nın ikinci büyük plajı Lamai ‘de Wat dedikleri Budist tapınaklarından biri bulunuyor. Adada jiplerle safari yapıp tropik ormanların içine dalmak da mümkün.

Güleryüzlü insanları ve kaliteli hizmet anlayışı ile bilinen Samui Adası Türklerden vize istemiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chaweng Plajı, Koh Samui, Koh Samui Balayı, Koh Samui Tatil, Lamai, Samui Adası, Samui Adası Turizm, Samui Chaweng Plajı, Tayland Samui Adası, Tayland Samui Adası Tatil, Tayland Vize,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
mustafa çırak
13 Haziran, 2011

koh samuide yapmanız gerken veya dıkat etmenız gerkenler. safarı turları guzel adaturları fena deyıl.ayın son haftaları fulmon partıs var kohpangan ısland da gıdılebılır.ama kalabalık.motor kıralayın adayı gezın ehlıyete gerek yoktur.batı tarfında tayı koylerı vardır kokonat toplayan maymunlar vardır.denızde bazen ruzgarla fısjeller olur yanı denız anasına benzeyen bır denız canlıs sakın dokunmayın hataa onalr varken asla gırmeyın zehırlıdır alejı yapar.thaıland.ın en guzel adsı burasıdır.bırde kambocyaya yakın olan koh ceng adsı cok guzeldır.pattayaya asla gıtmeyınız artık cok tehlıkelı.ve pahalıdır.iyi tatiler…

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 13th, 2011 at 00:04 mustafa çırak mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları