Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland mutfağı İzmir’de

08 Mayıs, 2014 | 09:41

Dünyanın en popüler mutfağına sahip Uzakdoğu’nın lezzetleri İzmir’de tanıtılıyor. “Tayland Yemek ve Kültür Festivali” adı altında düzenlenen etkinlik, 10 Mayıs’a kadar devam edecek.

NationalTürk’ün haberine göre, ayland’ın Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat, bir otelde düzenlenen açılışta, 10 Mayıs’a kadar sürecek festivale gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir araştırmaya göre, dünyanın en popüler 50 yemeğinden 7′sinin Tayland’dan olduğunu belirten Charungvat, mutfaklarının gün geçtikçe daha popüler hale geldiğini ifade etti.

Charungvat, konuşmasının sonunda, Tayland’ın turizm sloganının yazılı olduğu ve “dünyayı, yaklaşan küresel ısınmadan bir nebze koruyabilmek” amacıyla tasarladığını kaydettiği çantayı tanıttı.

Etkinlikte, Tayland’ın geleneksel dansları sahnelendi, ülke mutfağının lezzetleri katılımcılara ikram edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir, İzmir festival, İzmir yemek festivali, Tayland, Tayland Haberleri, Tayland izmir, Tayland uzakdoğu, Tayland Yemek ve Kültür Festivali, Tayland yemekleri, Tharit Charungvat, Uzakdoğu, Uzakdoğu mutfağı, Uzakdoğu Turları, Uzakdoğu yemekleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları