Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın gizemli cenneti Maya Kumsalı

26 Aralık, 2013 | 16:31

Tayland‘ın en çok turist çeken adalar takımından Kho Phi Phi Lee’de bulunan Maya kumsalı cennetin yeryüzündeki yansıması gibi.

tayland-sahil

Milliyet’ten Gizem Aydoğan‘ın kaleme aldığı Tayland’ın insan eli değmemiş bu kumsalında cennetteki gibi hissedebilirsiniz. Berrak sularda yüzebilir, deniz yaşamına tanıklık etmek için dalış yapabilir, bembeyaz kumlardan kaleler inşa edebilirsiniz.

tayland-tatil

100 metre yükseklikteki kayalıklarla çevrili Maya koyundaki kumsal 200 metre uzunluğunda ve bembeyaz kumlardan oluşuyor.Maya kumsalı Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “Kumsal” filminin çekildiği yer olarak da biliniyor.

tayland-turu

Maya kumsalını görmek için en ideal zaman Kasım-Nisan ayları arasıdır. Bölgede şnorkelle dalış çok yaygındır. Tarihi yerlerle ilgileniyorsanız Viking Mağarası’nı ziyaret edebilir ve tarih öncesi dönemlere ait resimleri görebilirsiniz.

Thailand-Koh-Phi-Phi-island

Maya kumsalı çevresindeki ufak kasabalarda konaklama imkanları mevcuttur. Sezonda otellerdeki fiyatlar iki katı olduğundan kamp yaparak cebinize uygun bir tatil yapabilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kho Phi Phi Lee, Kho Phi Phi Lee Tayland, Koh Samui Tayland, Maya Kumsalı, Maya Kumsalı tayland, Tayland, tayland adalar, Tayland kumsalları, Tayland Samui, Tayland takım adalar, Tayland tatil, Tayland Turizm, Tayland Turu, Tayland uzakdoğu, Viking Mağarası, Viking Mağarası tayland, Vikings cave,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları