Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın gizemli cenneti Maya Kumsalı

26 Aralık, 2013 | 16:31

Tayland‘ın en çok turist çeken adalar takımından Kho Phi Phi Lee’de bulunan Maya kumsalı cennetin yeryüzündeki yansıması gibi.

tayland-sahil

Milliyet’ten Gizem Aydoğan‘ın kaleme aldığı Tayland’ın insan eli değmemiş bu kumsalında cennetteki gibi hissedebilirsiniz. Berrak sularda yüzebilir, deniz yaşamına tanıklık etmek için dalış yapabilir, bembeyaz kumlardan kaleler inşa edebilirsiniz.

tayland-tatil

100 metre yükseklikteki kayalıklarla çevrili Maya koyundaki kumsal 200 metre uzunluğunda ve bembeyaz kumlardan oluşuyor.Maya kumsalı Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “Kumsal” filminin çekildiği yer olarak da biliniyor.

tayland-turu

Maya kumsalını görmek için en ideal zaman Kasım-Nisan ayları arasıdır. Bölgede şnorkelle dalış çok yaygındır. Tarihi yerlerle ilgileniyorsanız Viking Mağarası’nı ziyaret edebilir ve tarih öncesi dönemlere ait resimleri görebilirsiniz.

Thailand-Koh-Phi-Phi-island

Maya kumsalı çevresindeki ufak kasabalarda konaklama imkanları mevcuttur. Sezonda otellerdeki fiyatlar iki katı olduğundan kamp yaparak cebinize uygun bir tatil yapabilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kho Phi Phi Lee, Kho Phi Phi Lee Tayland, Koh Samui Tayland, Maya Kumsalı, Maya Kumsalı tayland, Tayland, tayland adalar, Tayland kumsalları, Tayland Samui, Tayland takım adalar, Tayland tatil, Tayland Turizm, Tayland Turu, Tayland uzakdoğu, Viking Mağarası, Viking Mağarası tayland, Vikings cave,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları