Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’ın gizemli cenneti Maya Kumsalı

26 Aralık, 2013 | 16:31

Tayland‘ın en çok turist çeken adalar takımından Kho Phi Phi Lee’de bulunan Maya kumsalı cennetin yeryüzündeki yansıması gibi.

tayland-sahil

Milliyet’ten Gizem Aydoğan‘ın kaleme aldığı Tayland’ın insan eli değmemiş bu kumsalında cennetteki gibi hissedebilirsiniz. Berrak sularda yüzebilir, deniz yaşamına tanıklık etmek için dalış yapabilir, bembeyaz kumlardan kaleler inşa edebilirsiniz.

tayland-tatil

100 metre yükseklikteki kayalıklarla çevrili Maya koyundaki kumsal 200 metre uzunluğunda ve bembeyaz kumlardan oluşuyor.Maya kumsalı Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “Kumsal” filminin çekildiği yer olarak da biliniyor.

tayland-turu

Maya kumsalını görmek için en ideal zaman Kasım-Nisan ayları arasıdır. Bölgede şnorkelle dalış çok yaygındır. Tarihi yerlerle ilgileniyorsanız Viking Mağarası’nı ziyaret edebilir ve tarih öncesi dönemlere ait resimleri görebilirsiniz.

Thailand-Koh-Phi-Phi-island

Maya kumsalı çevresindeki ufak kasabalarda konaklama imkanları mevcuttur. Sezonda otellerdeki fiyatlar iki katı olduğundan kamp yaparak cebinize uygun bir tatil yapabilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kho Phi Phi Lee, Kho Phi Phi Lee Tayland, Koh Samui Tayland, Maya Kumsalı, Maya Kumsalı tayland, Tayland, tayland adalar, Tayland kumsalları, Tayland Samui, Tayland takım adalar, Tayland tatil, Tayland Turizm, Tayland Turu, Tayland uzakdoğu, Viking Mağarası, Viking Mağarası tayland, Vikings cave,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları