Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland’da bayram heyecanı

16 Kasım, 2010 | 17:06

Nüfusunun yüzde 92’sini Budistlerin teşkil ettiği Tayland‘daki Müslümanlar coşku içinde kurban bayramını kutluyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren camileri dolduran Müslümanlar,tekbirler getirerek namaza durdular. Caminin sadece ibadet alanı değil, sosyal bir mekan olduğu ülkede Müslümanlar namazdan sonra ayrılmayarak kurban kesimine iştirak ettiler. Önceden yapılan iş bölümü sonucunda bir kısım halk kurban kesimi, etlerin tartılıp pay edilmesi gibi vazifelere yardım ederken bir grup da yemek yapımına başladı.

Çocukların da unutulmadığı bayramda bir yandan kurban etleri pişinceye kadar sabredemeyecek olan çocuklar için hazırlanan yiyecekler dağıtılırken, diğer yandan da çocukları sevindirmek için hediye çekilişlerinin hummalı çalışmaları devam etti.

Kurban etleri pişince hep beraber yemek yiyen Müslümanlar, sonrasında etrafın temizlenmesine yardım ederek diğer sevdikleriyle bayramlaşmak için camiden ayrıldılar.

Şafiül Meryem Camii’nin emekli imamı E.Abdullah, ülkede nüfus olarak azınlıkta olan Müslümanların bayramlarda böylece bir aaya geldiklerini, yapılan çekiliş ve hediye dağıtımıyla da çocukların hem öğrenmeye teşvik edildiğini hem de bayramın tadına varmalarını sağlandığını söyledi.

Cami cemaatinin ileri gelenlerinde Sabirin Phakdeetam da bu bayram camilerinde 17 kurban kesileceğini, bunlardan yaklaşık 2 bin kişiye dağıtılacak miktarda et elde edileceğini ifade etti

Kurban Bayramı’nın resmi tatil olmadığı ülkede işverenler dini bayramlarda o dine inanan çalışanlarına en az 1 gün izin vermek zorundalar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Budistler, Müslümanlar, Tayland, Tayland Bayram, Tayland Bayram Heyacanı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
mehmet
28 Mayıs, 2011

SLM ARKADAŞLAR PATTAYA 5 ODALI VE CAFE AÇTIK THAİLAND GELEN ARKADAŞLARI BEKLİYORUZ YERİMİZ ÇOK TEMİZ YARDIMCI OLURUZ HER KONUDA ..

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mayıs 28th, 2011 at 22:11 mehmet mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları