Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça: Karton maketime sorun!

09 Ocak, 2018 | 13:09

Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça, gazetecilerden sorularını kartondan maketine sormalarını istedi.

Tayland‘da 2014’teki askeri darbenin lideri Başbakan Prayut Çan-oça, ülkenin başkenti olan Bangkok’ta parlamento binası dışında bekleyen gazetecilerin meraklı sorularını ilginç bir yönteme başvurarak ekarte etti.

Başbakan Prayut, BBC’nin haberine göre, bir süre sohbet ettiği gazetecilere kartondan maketini göstererek, “Siyaset veya (güneydeki şiddet olayları) çatışma hakkında herhangi bir şey sormak istiyorsanız bu adama sorun.” diyerek ortamdan el sallayarak ayrıldı.

Prayut Çan-oça seçim gününü haziranda açıklayacak!

Tayland Başbakanı, geçtiğimiz senenin ekim ayında yaptığı açıklamada, ülkenin 2018’in kasımında seçime gideceğini, seçim gününün ise haziranda açıklanacağını belirtmişti.

Tayland’da, anayasal düzen 22 Mayıs 2014’te yapılan askeri darbe sonrası askıya alınmış, iktidara el koyan cuntanın başındaki General Prayut Çan-oça, seçimlerin 2015 sonunda yapılacağı sözünü vermesine karşın aradan geçen iki yılda demokrasiye geçiş tesis edilememişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Başbakan Maket, General Prayut Çan-oça, Tayland, Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları